آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
خبرسازی‌ کذب شما، مثل مدیر عاملی‌ات تعریفی ندارد
فیدوس- روز گذشته خبری کذب در خصوص تشکیل پرونده‌ای در دادگاه کیفری تهران علیه مدیر مسئول پایگاه خبری فیدوس منتشر شد. انتشار این خبر برای منحرف کردن مسیر افشاء پرونده‌ای چند هزار میلیاردی در صنعت پتروشیمی است.

 شایعه سازی علیه روزنامه‌نگار، برای انحراف مسیر افشاء تخلف چند هزار میلیاردی در صنعت پتروشیمی

پایگاه خبری فیدوس- اسدالله غلامپور مدیر عامل سابق شرکت پتروشیمی امیرکبیر که اول بار مسائل مالی و اقتصادی مبهم او و مصالحه وی در پرونده‌های چند هزار میلیاردی را پایگاه خبری فیدوس منتشر کرد. روز گذشته با انتشار خبری جعلی در فضای مجازی تلاش کرد، ذهن نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی را از موضوع پرونده خود منحرف ساخته و افکار عمومی را فریب دهد.

جهت اطلاع، مدیر مسئول پایگاه خبری فیدوس داریوش معمار، هیچ پرونده قضایی با شماره اعلام شده توسط اسدالله غلامپور در هیچ شعبه کیفری در دادسرای تهران ندارد. تولید کنندگان این خبر کذب اینقدر سواد قضایی و رسانه‌ای نداشته است که بداند اساساً به جرائم رسانه‌ای در دادگاه فرهنگ و رسانه رسیدگی می‌شود نه در شعب کیفری.

همچنین نکته مهم در این خصوص این است که نه اسدالله غلامپور و نه محمود مجیب و مطهری اصل در کشور مقامات محسوب نمی‌شوند. اگر قرار بود در کشور مدیر عامل شرکت خصوصی آلوئورا با کمتر از 20 نفر کارمند مقامات محسوب شود که دیگر حساب روشن بود. آقای غلامپور در رویاهایش خود را مقامات می‌بیند و در واقعیات با تولید خبر کذب علیه دیگران خود را مقامات حساب می‌کند.

ضمن آنکه مدیر مسئول این رسانه هیچ وکیلی در تهران برای چنین پرونده‌ای اختیار نکرده و اساساً وکیل خیالی اسدالله غلامپور و محمود مجیب را که در دادگاه خیالی و در پرونده خیالی ایشان حاضر شده، نمی‌شناسد.

اما باید پرسید هدف غلامپور و محمود مجیب از انتشار این مطالب چیست؟

سو هدف این رسانه از انتشار اسناد و مدارک روشن ابهامات چند هزار میلیارد تومانی ایشان که پرونده محمود مجیب در خصوص آن باز می‌باشد روشن است. باید مشخص شود که ثروت دومیلیارد دلاری مطهری اصل در کشور ما در صنعت پتروشیمی از کجا آمده و نقش کسانی مانند مجیب و غلامپورها در حاصل شدن این ثروت چه بوده و چه میزان از بیت‌المال و حق مردم در این ثروت است.

باید مشخص شود در پرونده‌های مالی و ابهامات چندهزار میلیاردی فعالیت اسدالله غلامپور در دوره کوتاه مدیر عاملی پتروشیمی امیرکبیر تکلیف بیت المال و پولی که از جیب بازنشستگان تامین اجتماعی رفته چه می‌شود.

اما هدف اسدالله غلامپور و محمود مجیب نیز از حجم تهمت‌ها و افترا و دروغ‌پراکنی در خصوص مدیر مسئول پایگاه خبری فیدوس روشن و مشخص است. ایشان با روش همه متهمان اقتصادی، که در دادگاه‌ها وقتی اتهامشان روشن می‌شود همچنان تلاش می‌کنند حتی دستگاه قضایی را هم تحت فشار قرار داده و با انحراف افکار عمومی خود را نجات دهند در حال تلاش برای ساکت کردن این روزنامه‌نگار هستند.

کما اینکه پیش از این ایشان خانواده این روزنامه‌نگار را نیز تهدید به مرگ کرده بودند و برای خود او تلاش کردند پرونده‌سازی کرده و با سوء استفاده از منابعی که در اختیار داشتند وی را تحت فشار قرار دهد. اما برکناری اسدالله غلامپور از مدیر عاملی پتروشیمی امیرکبیر و در ادامه سرنوشت وی و محمود مجیب روشنگر نتایج ایستادگی یک روزنامه‌نگار بر حرف خود و کوتاه نیامدن برابر این فشارها خواهد بود.

در نهایت باز تکرار می‌کنیم که هیچ شکایتی از مدیر مسئول پایگاه خبری فیدوس نشده است. اسناد ابهامات مالی اسدالله غلامپور و محمود مجیب در دوران مدیر عاملی وی و قبل از آن نه تنها جزء اسناد محرمانه محسوب نمی‌شوند که ما استقبال می‌کنیم این شکایت مطرح شود تا این اسناد را تمام و کمال در اختیار دادستان تهران قرار دهیم. بلکه از این طریق فرصت مناسبی برای رسیدگی به این تخلفات روشن و نظریات کارشناسی پیوست آن در محاکم قاضایی در خصوص اسدالله غلامپور فراهم شود.

آقایان دادگاه مسائل مطبوعاتی در دادسرای فرهنگ و رسانه برگزاری می‌شود نه در شعبه کیفری، واقعا خبرسازی‌تان هم مثل مدیر عاملی‌تان تعریفی ندارد!

خبرهای مرتبط
Histats.com START (standard) Histats.com END