آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۷۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
صحبتی با لشکر قلم به دستان اجاره‌ای استاندار خوزستان
ماندانا صادقی-نتایج ارزیابی عملکرد سال ۹۸ استانداری‌ها در شاخص‌های عمومی و اختصاصی منتشر شد و خوزستانِ ما به رغم دریافت بیشترین بودجه پایین‌ترین رتبه را به خودش اختصاص داد

 حالا که شریعتی با بیشترین بودجه ته جدول شاخص عملکرد است کجا هستید

پایگاه خبری فیدوس-نتایج ارزیابی عملکردسال ۹۸ استانداری‌ها در شاخص‌های عمومی و اختصاصی بلاخره منتشر شد و خوزستانِ ما به رغم دریافت بیشترین بودجه پایین‌ترین رتبه را در این جدول به خودش اختصاص داد.

بودجه‌ای که به عنوان مثال در یک فقره قرار بود تحولی در نظام اداری استان به وجود بیاورد و یا دست کم آن را ترمیم کند، دراستان خوزستان هزینه شده است (بخوانید هدر رفته است) امامعلوم نیست چرا در مقایسه با استان کرمانشاه که توانسته باجذب ۹۱درصد از بودجه‌اش در جایگاه نخست قرار بگیرد استانِ ما در نهایت فقط ۷۶ درصد از این بودجه راجذب کرده؟ بااین همه انتشاراین جدول نشان دادکه استان خوزستانِ مانه تنهاروی گنج خوابیده

(نفت، گاز، رودخانه، سد، پالایشگاه، پتروشیمی، آبِ شیرین) بلکه ازخزانه‌ی دولت هم بیشتر از همه‌ی استانها توی جیبش پول ریخته اند! آن هم در دولتی که نوسانات نرخ ارز از تابستان ۹۷تا امروزکمر دولت را شکسته. بااینهمه همین دولت از همه سو در تحریم، تاتوانسته در خیک خوزستان ریخته. اما نتیجه‌ی امتیازهای بودجه‌ای استانداری خوزستان از دولت حسن روحانی درمقایسه با استان کرمانشاه (که اتفاقا از۹۲تا۹۴یک سیاستمدار اهل آبادان آن را اداره می‌کرد و هم اکنون هم استاندارش غیربومی است) اینقدر فاصله دارد که کرمانشاه را با استاندار غیر بومی بالای۵۰سال سن درصدرلیست قراردهد و خوزستان با جوان‌ترین استاندار بومی درانتهای لیست. اما چرا؟

استاندار خوزستان درمصاحبه باپایگاه خبری انصاف نیوز به بنده که به عنوان روزنامه نگارآبادانی به روی خط آمده بودم و از او چند پرسش داشتم گفت:‌" مگربودجه‌های عمرانی چقدراست؟ عراقی‌هایی که می‌آیند به آبادان و خرمشهر اگر مثلاX   دلار با خودشان بیاورند و در آبادان  و خرمشهر خرج کنند منطقه متحول می‌شود و أصلا دیگر نیازی به بودجه استان ندارد (نقل به مضمون کردم واصل مصاحبه دراینستای انصاف نیوزموجوداست)

ازبی برنامه‌گی منطقه‌ی آزاد اروند بابت حذف روادید برای عراقی‌ها بدون درنظر گرفتن زیر ساخت‌های آبادان و خرمشهر که بگذریم می‌خواهم  بدانم اگر آبادان  وخرمشهر و روستاهاشان قراراست با دلارهای عراقی‌ها آباد شود، کوی سیاحی اهواز با چه بودجه‌ای قراراست آباد شود؟ کوی سیدخلف؟ منبع آب؟ غیزانیه؟ این اعتبارات درکجا جذب شده؟ چطور جذب شده؟

شما که لشکر قلم به دست‌هایی درکل استان دارید که تا اتهام مالی به همسرتان زده شد فوری تمام رسانه ها را  از انشاء‌های ده خطی و بیست خطی پُرکردند ازلحظه انتشار این خبر تا حالا، کجا هستند؟ شما که آنقدر مسولیت پذیر و خستگی ناپذیر هستید که حتی مسئول روابط عمومی سابقِ استانداری خودش را به عنوان «شهروند» چنان مدیون زحمات شما میداند که به من تلفن می‌کند و سه ساعت و سه دقیقه‌ی تمام عملکرد شمارا با رقم و عدد درصد و افزایش. . برای من پشت تلفن توضیح میدهد، تا من توجیح بشوم که شما ناجی خوزستان هستیدحالا چرا یک کلمه حرف نمی‌زند از این رتبه ته جدولی؟

آن هم وقتی که شما به شکل عجیبی یا در فولادا ُکسین روبان قیچی میزنید، یا در همه‌ی تریبون‌ها ازشگفتی‌سازی‌های اُکسین و آورده‌هایش برای استان سخن سرایی می‌کنید؟ کج اهستند ادمین‌های کانال‌های حمایتگر شما که بعد از تلفن زدن‌های حلقه‌ی مریدانتان به روزنامه نگاران نقاد (درهمان گعده‌های شبانه) فورا می‌آمدند و در فضای مجازی از شکست و بی آبرویی منتقدان شریعتی حرف میزدند؟ چرا تحلیل گران رسانه‌های اجاره‌ای استانداری خوزستان که محمدباقرقالیباف را ازصبحِ سفرنمایشی‌اش به خوزستان به هدف حمایت ازاستاندار بومی در یک اقدام هماهنگ شستند و روی طناب رخت آویزان کردند از لحظه انتشار این خبر تا حالا روزه‌ی سکوت گرفته‌اند؟

می‌دانم که شما به عنوان مدیرعالی استان و نماینده عالی دولت به این سوال‌ها جواب نمی‌دهید. أصلا جواب خواستن از استانداری که گفت: «نیزار، جعل است» خواب وخیال است

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۶۸
غیر قابل انتشار: ۰
رییسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
0
0
عالی بود احسنت
Histats.com START (standard) Histats.com END