آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
جدی شدن انتصاب سیاسی و مسئله‌دار در سمت مدیر عاملی پتروشیمی غدیر
پایگاه خبری فیدوس-لابی فاسد سیاسی ظاهرا باز درب خانه پتروشیمی غدیر در ماهشهر را زده است.
عامل هزاران میلیارد ضرر با پرونده‌باز، با سفارش و لابی چه کسی دنبال گرفتن حکم مدیر عاملی است

مشکل درب خانه پتروشیمی غدیر را زده است. حدود یک ماه قبل خبر دادیم شخصی که با سوابق مدیریت شرکت آلوئورا و لیزینگ مدیر عامل یک شرکت پتروشیمی شده بود، به دنبال لابی برای مدیر عامل شدن در شرکت پتروشیمی غدیر است.
سپس به سوابق این شرکت و مشکلات آن در زمان انتصاب افرادی با این سوابق پرداختیم و شرح دادیم پتروشیمی غدیر کمتر از دوسال قبل در حالی که درآستانه ورشکستگی به دلیل انتصاب‌های سیاسی بود، چگونه نجات پیدا کرد.
حالا شرکتی که سرانجام سال جاری به سود دهی رسیده را قرار است تحویل فردی بدهند که چندین پرونده باز درخصوص معاملات مبهم در شرکت پتروشیمی قبلی طی یکسال و نیم مدیریت خود دارد. شخصی که سابقه چند صد استخدام سیاسی وابستگان نمایندگان مجلس قبل در استان‌های همجوار را در پرونده کاری خود دارد. شخصی که سابقه مصالحه‌ای با ارزش ضرر چند هزار میلیارد تومان برای شرکت قبلی را دارد. شخصی که مهمترین کارنامه یکساله مدیریتش در صنعت پتروشیمی کم شدن 60 درصدی سود شرکت به شکلی بوده که سابقه مشابه در طول تاریخ آن شرکت نداشته است.
در حالی که رسانه‌ها و فعالان صنعت پتروشیمی منتظر روند سریع رسیدگی به پرونده‌های این مسائل اقتصادی در نهادهای مسئول هستند قرار است این فرد به عنوان مدیر عامل در پتروشیمی غدیر منصوب شود، تا منابع این شرکت را خرج تبانی و حل  فصل پرونده‌های خود در شرکت قبلی کند!
اگر اسم این انتصاب انتصاب کثیف سیاسی و سوء استفاده از منابع عمومی نیست پس چیست!؟ چرا نظر نهادهای امنیتی و بازرسی در خصوص انتصاب این افراد با این همه انتشار اسناد و مدارک روشن و تخلفات اقتصادی ایشان گرفته نشده است.
آیا پای حمایت و توصیه نامه و لابی استاندار خوزستان و نمایندگان سابق مجلس در استان خوزستان و همجوار (که این فرد وابستگان ایشان را استخدام کرده) و خرج کردن منابع مالی مشکوک برای گرفتن این سمت به منظور ماست مالی کردن هزاران میلیارد تخلف، در میان است.
در این خصوص باید آقای محمد رضوانی‌فر مدیر عامل شستا همینطور اعضاء فعلی هیئت مدیره پتروشیمی غدیر و وزیر رفاه، همینطور حاج حبیب آقاجری پاسخگو باشند ایشان باید بگویند چه کسانی سفارش این فرد مسئله دار را کرده‌اند و چه لابی‌هایی برای این انتصاب وجود دارد.
آقای رضوانی‌فر خاطرتان هست در روز انتصابتان پس از مدیریت مرتضا لطفی در خصوص مدیریت شستا چه گفتید؟ یادآوری می‌کنیم از تغییر سیاست‌های کلی شستا خبر دادید و گفتید: ما شستا را از گذشتگان به ارث نبرده‌ایم، بلکه از آیندگان عاریه گرفته‌ایم و باید طوری سرمایه‌گذاری کنیم که حداکثر بازده و اثرگذاری را داشته باشیم. اگر خودتان آن متن خوش تراش معارفه را نوشته‌اید خاطرتان باشد آن حرف‌ها را فراموش نکرده‌ایم.  انتصاب افراد مشکل‌دار با فشار سیاسی و لابی تناسبی با آنچه گفتید ندارد.
استعلام این فرد را از حراست و بازرسی مجموعه سهامدار عمده قبلی که اتفاقاً زیر مجموعه وزارت رفاه است بگیرید.
Histats.com START (standard) Histats.com END