آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۶۹۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
چه خبر از پرونده زمین‌خواران آبادانی
پایگاه خبری فیدوس- باز انتشار مصاحبه دادستان سابق آبادان در خصوص گرونده زمین خواری در این شهر فرصت مناسبی برای پیگیری وضعیت این پرونده است.

انتشار گفتگو غلامی دادستان سابق آبادان در مورد پرونده زمین‌خواران در آبادان

 19 آبادان ماه سال گذشته گفتگوی زیر با دادستان سابق آبادان انجام و منتشر شد. او اشاره به مسئله زمین خواهری و پرونده 18 نفر کرد. پرونده‌ای که با گذشت نزدیک به یکسال هوز تکلیف آن مشخص نیست و اسناد و مدارک زیادی در خصوص آن به ما رسیده است که بخشی از آن و اسامی مربوط را منتشر کرده‌ایم و بخش دیگر را نیز به زودی منتشر خواهیم کرد. اما آنچه اهمیت دارد این است که مردم می‌خواهن د در آستانه انتشار اسناد جدید در خصوص زمین‌خواری در شهرهای آبادان و خرمشهر، وضعیت برخورد با زمین‌خوارانی که پیشتر به دستنگاه قضایی معرفی شده بودند چه شده است.

برای یادآوری مصاحبه آقای غلامی دادستان سابق آبادان را در خصوص این پرونده مجددا منتشر می‌کنیم.

غلامی از دستگیری و بازداشت ۱۸ نفر در مسئله زمین خواری در آبادان خبر داد و گفت: زمین خواری در آبادان یکی از معضلات مهم به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در منطقه آزاد اروند، «ناصر غلامی» امروز (یکشنبه 19 آبان) در آئین تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری و دادستان جدید عمومی و انقلاب آبادان، با بیان اینکه هر کاری برای مردم این منطقه انجام دهیم ناچیز است اظهار کرد: مردم از عملکرد ما مطلع هستند و نیاز به ارائه عملکرد نیست اما با همه این اوصاف، اگر در انجام وظیفه در طول سه سال خدمتم در این شهرستان قصوری مرتکب شدم از مردم طلب عفو و حلالیت می کنم.

دادستان سابق آبادان به مسئله زمین خواری در این شهرستان اشاره کرد و افزود: در خصوص زمین خواری در آبادان گزارشی را به رئیس کل دادگستری استان ارائه کردیم و در فواصل زمانی سال های 96 و 97 پرونده وزین و بزرگی را با ذکر جزئیات به صورت بسیار دقیق و جامع در حوزه قضایی شهرستان آبادان تشکیل دادیم.

 

وی از دستگیری و بازداشت 18 نفر در خصوص پرونده زمین خواری در آبادان خبر داد و تصریح کرد: در جریان این پرونده افراد متعددی احضار، برخی ها جلب، تعدادی که متواری بودند شناسایی، دستگیر و قریب به 18 نفر بازداشت شدند.

 

وی پرونده فساد زمین خواری در آبادان را پرونده ای حجیم در 17 جلدی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه تمام دلایل تکمیل و جمع آوری شد اما از نظر صلاحیت ذاتی به اعتبار افرادی که در این پرونده هستند دیگر حوزه قضائیه شهرستان صلاحیت ذاتی رسیدگی به آن را نداشت، لذا بخشی از پرونده را به دادگاه کارکنان دولت در تهران فرستادیم و بخش عمده ای که اصل و اساس کار پرونده و شاه کلید معمای زمین خواری در آبادان است اواخر اسفند سال گذشته به دادسرای اهواز ارجاع دادیم.

 

غلامی با بیان اینکه به طور قطع رسیدگی به این پرونده، مسئله زمین خواری در آبادان را صفر خواهد رساند اضافه کرد: در طول چند ماهی که به این پرونده رسیدگی می کردیم زمین خواری در آبادان دیگر وجود نداشت و این مسئله به صفر رسیده بود اما طی چند ماهی که پرونده در حال طی روند عادی است، دوباره زمین خواران در حال بازگشت هستند.

 

وی از رئیس کل دادگستری خوزستان به نمایندگی از مردم آبادان خواست به این موضوع رسیدگی کند و اذعان داشت: با پیگیری این مسئله و دستور در جهت تسریع در روند رسیدگی به آن، می توان شاه کلید بسیاری از معضلات این شهرستان که به همین پرونده مرتبط است را حل کرد.

 

وی یادآور شد: مردم آبادان آن‌ قدر فهمیم هستند که در طول سه سالی که بنده در آبادان مشغول به انجام وظیفه بودم چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی و چه در کوچه و بازار، کوچکترین رفتاری که حاکی از توهین و بی احترامی به بنده باشد را نداشتند و این برای من بسیار جالب و حائز اهمیت است.

 

دادستان پیشین شهرستان آبادان عنوان کرد: در طول حدود پنج سالی که در دستگاه قضایی مشغول فعالیت هستم این موضوع برایم همیشه ماندگار خواهد بود و از این بابت از تمام مردم آبادان قدردانی می کنم.

 

وی زمین خواری در این شهرستان را یکی از معضلات مهم دانست و تاکید کرد: باید این پرونده تا آخر با قاطعیت همین مسیر را دنبال کند و از رئیس کل دادگستری استان خوزستان می خواهم تا با صدور دستور انقلابی و همیشگی خود به تسریع در روند رسیدگی به این پرونده کمک کنند.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۶
غیر قابل انتشار: ۰
Haydar
|
Netherlands
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
0
0
استقرار سپاه پاسداران اقتصادی . معادل سپاه پاسداران ایران .اما وظیفه گارد اقتصادی افزایش صادرات نفت بیش از دو میلیون بشکه است . و آنها قسم می خورم سوگند قبل از خمینی برای حفاظت از اقتصاد ایران با تمام قدرت.
Histats.com START (standard) Histats.com END