آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
ثروت مهمتر است یا عزت
پایگاه خبری فیدوس- این مطلب گفتگویی است با حسین عبدالباقی و صحبتی است با کسانی که برای ثروت اندوزی به هر قیمتی امثال او را الگوی خودقرار داده‌اند.
نشانه شناسی عکس دونفره حسین عبدالباقی و پدرش

آقای عبدالباقی جواب پدرت را چه می‌دهی؟ پدر شما در نظر قدیمی‌های بازار و مردمی که او را می‌شناختند، مردی شریف بوده که روزگاری با بنایی و کارگری و روزگار دیگری با مغازه آجیل فروشی فرزندانش را بزرگ کرد، قناعت داشت و آبرو و عزتی برای خودش نزد مردم فراهم کرده بود.

حسین عبدالباقی بدون هیچ پرده پوشی بگوییم؛ تو برای پول بیشتر با آبروی آن مرد کاری را کردی که هیچ پسری با پدرش نمی‌کند، نمیگوییم چه کردی، خودت بهتر می‌دانی.

بعضی شاید فکر کنند این رسانه و دیگر رسانه‌های منتقد چه مسئله‌ای دارند که اینقدر به تو می‌پردازند. باید بگوییم که تو مبدل به نمونه‌ای شده‌ای از شخصی که احتمالاً با بهره بردن از ثروت و دارائی عمومی و فرصت ارتباط با کسانی که دسترسی به اموال عمومی و زمین‌های دولتی داشتند، طی کمتر از 15 سال صاحب بیش از دو هزار میلیارد تومان ثروت و دارائی شده است.

آقای عبدالباقی، نه الماس علوانیه، نه مغازه‌هایی که با شرایطی در بازار خودرویی فروختی و پس گرفتی و دوباره فروختی، نه الماس اروند، نه زمین خیابان دبستان، نه پیشروی‌های تو در ساختمان‌های دو قلو متروپل و سایر ساختمان‌ها در فضای آزاد شهری، نه زمین زندان آبادان، نه زمین کنار هتل نخل، نه زمین ساحلی و نه معاملات تو با زمین‌های شهرداری و از این دست، نه زمین بازارچه بانوان هیچ کدام برای تو اگر پول هم بیاورد، آبرو نمی‌آورد.

تو و برادرانت اگر پول خوبی هم جمع کرده‌اید به اندازه پیرمردی که در این عکس کنارت نشسته (دارائی حاصل از کار بنایی و آجیل فروشی، بدون این ثروت‌ها) آبرویی جمع نکرده‌اید. شما بخشی از تاریخ خرابی و ویرانی آبادان هستید. شما بخشی از تاریخ این شهر هستید که ختم به این خیابان‌های خراب و کوچه‌های غم انگیز و مردم فقیر و گرسنه شده است.

ای کاش حرف‌های ما را می‌شنیدید. ای کاش خانه بچاری‌ها بر می‌گشت، ای کاش کارگران شهرداری و مردم فقیر سده و ذوالفقاری و سلج می‌توانستند حق خود از ثروت افسانه‌ای شما را بگیرند.

آقای عبدالباقی به این عکس نگاه کن و ببین تفاوت تو با پدرت چیست؟ خودت بگو، فکر کن اگر روزی پسرت کنار تو چنین عکسی بگیرد و منتشر شود در مورد فاصله تو با او چه خواهند نوشت و مسیر حرکت نام و اسم این خانواده با این نوع ثروت اندوزی به کجا خواهد رفت!؟

خبرهای مرتبط
Histats.com START (standard) Histats.com END