آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
انتقادی در خصوص اجرایی نشدن قانون منع به‌کار گیری بازنشستگان در صنعت پتروشیمی
پایگاه خبری فیدوس- طبق اخبار رسیده به این رسانه در یکی از مناسب مدیریتی بندر امام خمینی با شرایطی مبهم فردی بازنشسته با وجود منع قانونی مشغول به کار است.
مسئله تخلف در به‌کتار گیری بازنشستگان و پتروشیمی بندر امام خمینی!!!
در شهریور ۹۷ قانون منع بکارگیری بازنشستگان تصویب شد و همه بازنشستگان مهلت ۶۰ روزه داشتند که از مسئولیت خود کناره گیری کنند.
اما متاسفانه در خصوص رئیس امور پیمان‌ها پتروشیمی بندر امام خمینی گفته شده این قانون هنوز اجرایی نشده است.
طبق قانون منع بکارگیری بازنشستگان افراد بازنشسته پس از ابلاغ قانون ۶۰ روز فرصت داشتند که از مسئولیتشان کناره گیری کنند که در تاریخ ۲۷ آبان ۹۷ پایان یافت. اما پس از گذشت بیست ماه از تاریخ منع به کارگیری بازنشستگان،عدم اجرای کامل این قانون در شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی باید دید چه دلایلی دارد و آیا در تعارض با این قانون می‌باشد یا خیر!؟
طبق قانون منع به کار گیری بازنشستگان همه بازنشستگان حتی آن عده‌ای که اعاده به خدمت شده اند نیز شامل این قانون می‌شوند و باید مناسب خود را ترک کنند. اما بعضا مشاهده شده با عناوینی مانند مشاور، مشاور پاره وقت و از این دست عده‌ای راه‌کارهایی را برای دور زدن این مسئله پیدا کرده‌اند.
 
این مسئله یکی از معضلات مهم و اساسی در اجرایی شدن این قانون در سطح شهرستان ماهشهر و بعضی شرکت‌های پتروشیمی است.
پایگاه خبری فیدوس آمادگی دارد در این خصوص پاسخ سازمان‌ها و ارگان‌هایی که اقدام به به‌کار گیری بازنشستگان در هر شکلی کرده‌اند را نیز منتشر نماید.
 
Histats.com START (standard) Histats.com END