آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۶۵۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰
فشار یقه سفیدها برای بستن پرونده‌هایی با ارزش چند هزار میلیارد تومان
پایگاه خبری فیدوس-پای ذی‌نفعان هزاران میلیارد تومان از دست رفته وسط است. فسادی که کمتر از ده درصد آن معادل خرید 40 درصد سهام هلدینگ بزرگ پتروشیمی باختر است.

گزارشی از وقایع و مسائل روی داده طی روزهای گذشته در یک شرکت پتروشیمی 

پایگاه خبری فیدوس- اخباری که طی روزهای گذشته به این رسانه در خصوص مسائل گروه اقتصادی "مطهری اصل" و "نوید زرشیمی" و "شرکت پتروشیمی امیرکبیر" رسیده، روشنگر میزان زیاد فشار بر بعضی افراد در خصوص مسکوت ماندن مسائل مربوط به معاملات سال گذشته، رویدادهای منجر به "کسر نزدیک به 60 درصدی سود" شرکت و مصالحه‌های انجام شده در موضوع پرونده‌های جاری است.

فشارها برای بسته و مسکوت ماندن پرونده‌ها

از طرفی طی این چند روز حداقل پنج مورد تماس تلفنی از طریق افراد مختلف با نگارنده گرفته شده که همگی خواستار عدم پیگیری مسائل مربوط به مجموعه نوید زرشیمی و موارد روی داده در سال 97 و 98 در پتروشیمی امیرکبیر بوده‌اند. مواردی از قیبل "پروژه پساب کولینگ واحد الفین"، "پیلار"، "شفا دارو"، "فارابی"، "خرید کاتالیزور"، "خرید و فروش‌های مذاکره‌ای خارجی با چند شرکت خاص"، "پرونده تغییر نرخ خوراک و محاسبه نرخ ارز به نفع شرکت نوید زرشیمی"، " پرونده‌ای در حوزه تدارکات که همچنان در بازرسی باز می‌باشد" و ...

اما نگارنده برای تمام پیشنهادها تنها یک پاسخ روشن دارد، هرشخص یا جریانی که به هر شکل در پیگیری روند این مسائل اخلال ایجاد کند یا تلاش برای مسکوت ماندن آن به هر نحو نمایند، بخشی از آینده این پرونده چند هزار میلیاردی است که در نظر این رسانه دور یا زود زمان رسیدگی به آن فرا خواهد رسید.

وضعیت مدیریت در یک شرکت پتروشیمی

روشن است هر مدیر عاملی در این شرکت منصوب می‌شد، اگر مانند مدیر عامل اسبق(مهندس سید جواد سلیمانی) برای بازکردن و پیگیری این پرونده‌ها نفوذ سیاسی و روابط ویژه نداشته باشد و حمایت نشود، تحت فشار شدیدی قرار می‌گیرد، تا آنجا که تهدید به کنار گذاشته شدن شود. مسئله‌ای که هم به نفع بخش خصوصی با پرونده چند هزار میلیاردی برای مسکوت ماندن موضوع است، هم افراد دخیل در پرونده‌های تخلف و ذی‌نفعانی که موفق به مصالحه‌ای شده‌اند که نزدیک به هزار میلیارد زیان برای سهام‌دار عمده و بخش عمومی به همراه داشته است.

اما از سوی دیگر این رسانه و دیگر رسانه‌هایی که از این پس در این موضوع ورود خواهند کرد، آنقدر در خصوص این مسائل، عواقب، اسامی و گروه‌های دخیل در آن تحقیق کرده و مطالبی را منتشر می‌کنند، تا در رسیدگی به آنها تسریع شود و تمام راه‌ها برای هرگونه مصالحه بسته شود.

در خصوص مسائل میلیاردی مالی چه کسانی در صف اول هستند

حال باید دید در خصوص پرونده‌ای که منابع مالی صرف شده در آن و استفاده شده به نفع بخش خصوصی کلید حل پرونده‌های بسیار بزرگی در صنعت پتروشیمی کشور است و یک طرف آن گروه تجاری "غلامحسین مطهری اصل" و "نجفی اصل" و افرادی مانند "طبری"در دستگاه‌های قضایی و اجرایی بوده‌اند، چه زمان توسط نهادهای مربوطه به صورت جدی دستور پیگیردی در حد و اندازه آن صادر خواهد شد.

مسئله چندین مدیر عامل از "محمود مجیب" تا "مهندس احتیاطی" و "اسدالله غلامپور" که هر کدام به نوعی درگیر با این پرونده هستند، در نظر عده‌ای با رفتن ایشان بسته می‌شود. اما واقعیت این است که پرونده‌ها بسته نشده و قطعا با تلاش رسانه‌ها تعیین تکلیف شده و مبالغ آن به بیت المال بازگشت داده خواهد شد.

گزارش بعدی

پرونده شفا دارو، حواشی و افراد دخیل در آن از بروز تا مصالحه، موضوع گزارش بعدی است که توسط پایگاه خبری فیدوس به زودی منتشر می‌شود.

ضمناً در صورت تداوم فشارها برای تغییر مسیر فعلی به نفع متخلفان و افراد دخیل در پرونده‌های مورد اشاره، این رسانه اسامی همه افراد پیگیری کننده را با اسناد مربوط به آن و طبق اطلاعات دقیق دریافتی طی روزهای آینده منتشر خواهد کرد.

این پرونده موضوع افشاء تخلفی است که حق و حقوق هزاران بازنشسته در کشور را در خود دارد. پرونده‌ای که برای گروه مطهری اصل مبالغ آن بخش کوچکی از ثروت دو میلیارد دلاری ایشان است، اما برای مردم بخش مهمی از سرمایه دوران کهولت و بازنشستگی ایشان می‌باشد.

 

 

خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مطلع
|
Germany
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
0
0
آقا در مورد محمدی زاده هم بنویسید که چه کارهایی کرده در این یک سال
Histats.com START (standard) Histats.com END