آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۶۳۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
گزارش یک پروژه مهم پیمانکاری در اروند، کارگران در خطر
پایگاه خبری فیدوس-مسئله نیروهای برون سپار سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت پیمانکاری که برنده مناقصه مربوط به این نیروها شده، حاوی نکاتی است که روشنگر شفاف نبودن این پیمان و پوششی بودن شرکت برنده است.

آقای احمد رستمی پاسخگوی مسائل این پیمان باشید+ اسناد

پایگاه خبری فیدوس-مسئله نیروهای برون سپار سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت پیمانکاری که هرسال برنده مناقصه مربوط به این نیروها می‌شود، امسال مطابق اسناد و مدارکی که در پیوست این گزارش منتشر خواهد شد، نشان دهنده انجام یک تخلف روشن توسط معاونت اداری مالی این سازمان است.

طبق اطلاعات موجود برنده امسال این مناقصه شرکت"سنگرداران امین مسجد سلیمان است" شرکتی سهامی خاص به شماره ثبت 2882 و با محل اقامت قانونی ثبت شده این شرکت نیز استان خوزستان-شهرستان مسجد سلیمان-بخش مرکزی- شهر مسجد سلیمان- سی برنج- کوچه برنج-کوچه اکبری- خیابان دبستان... ثبت شده است. واحد ثبتی این شرکت نیز: مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری مسجد سلیمان می‌باشد. شرکت در سال 1387 به ثبت رسیده است.

مطابق آخرین آگهی تغییرات شرکت واعضاء هیئت مدیره نازی حاتمی، فرشاد اسدی، نازنین حاتمی، رویا ورناصری، یوسف اسدی و شاهرخ اسدی و بازرسان فریده و محمود حاتمی هستند.

اما چند سال قبل شرکت "خدماتی فرشاد نصر" برنده مناقصه کارکنان برون سپار سازمان منطقه آزاد اروند شد که سرانجام کار با پایمال شدن حقوق کارگران و طرح دعوا توسط سازمان منطقه آزاد اروند و این شرکت در مراجع قضایی بود و در نهایت این شرکت در لیست نامطلوب برای قرارداد با سازمان قرار گرفت.

به مشخصات قانونی این شرکت توجه کنید؛ سهامی خاص به شماره ثبت 513 و با محل اقامت قانوی استان خوزستان، شهرستان مسجد سلیمان- بخش مرکزی- شهر مسجد سلیمان- سی‌برنج بالا- کوچه ابراهیمی- کوچه لین 1- پلاک 112- طبقه هم‌کف.مرجع ثبتی: مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری مسجد سلیمان. سال تاسیس 1375

این شرکت در اواخر سال 1394 شعبه آبادان خود را به شناسه ملی 14005423255 در مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری آبادان به ثبت رسانده است.

اعضاء هیت مدیره و بازرسان این شرکت شامل: قربان اسدی، مدینه اسدی، شاهرخ اسدی، یوسف اسدی و بازرسان فریده و محمود حاتمی هستند.

با نگاهی به اسامی متولیان دو شرکت مشخص می‌شود که شرکت سنگرداران امین مسجد سلیمان برنده مناقصه شرکت پوششی برای شرکت" خدماتی فریاد نصر" می‌تواند باشد.

شرکت سنگرداران در سال جاری با طرح کمترین قیمت (که باتوجه به میران تورم سالیانه و شرایط معیشتی پیشاپیش مشخص است اخلاف قیمت آن قرار است از جیب چه کسانی تامین شود) برنده این مناقصه بوده است.

حالا سئوال اینجاست که آیا احمد رستمی معاونت اداری مالی از هویت گردانندگان این دو شرکت و موضوع سوابق ایشان در همین کار در سال‌های قبل که منجر به شکایت سازمان از ایشان و ممنوع شدن معامله با این گروه شده با خبر نبوده‌اند؟ اگر اینطور باشد که باید واقعا همانطور که بارها و در پرونده‌های قبلی مانند زمین خیابان دبستان اشاره کردیم در ادامه فعالیت ایشان در این سمت‌ها تجدید نظر کرد.

نکته بعد این است که در خصوص فعالیت‌ها و کارهای خدماتی که نیاز به شرکت‌های تخصصی نیست و با سابقه وجود صنایع بزرگ در منطقه شرکت‌های بومی با تجربه نیز وجود دارند با چه انگیزه و اصراری آقای احمد رستمی این فعالیت را مجدداً به شرکتی در مسجد سلیمان که سوابق گردانندگان آن روشن است واگذار کرده‌اند؟

در آخر اینکه چنین تصمیم‌گیری‌هایی بجز آسیب و ضربه به مردم بومی منطقه، آسیب به اقتصاد بومی و نارضایتی قشر ضعیف کارگر حاصلی نخواهد داشت. چنین کارهایی بیش از تصمیم‌گیری‌های درست مدیریتی شباهت به لجاجت با کارگرانی دارد که نه حقوق‌های آنچنانی می‌گیرند و نه با وضع فعلی معیشت پایداری دارند.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
gbslWKqpfuCU
|
United States of America
|
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۴
0
0
nxkULsITua
ixpuaRjgskHv
|
United States of America
|
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۴
0
0
GVwrNvhfJDmiO
Histats.com START (standard) Histats.com END