آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
نامه سرگشاده
پایگاه خبری فیدوس- به نظر می‌آید در شرایط فعلی هیچ راهی جز گفتگو با کسانی که بعضی افراد پشت نام ایشان خود و مسائلشان را پنهان کرده‌اند وجود ندارد.

نامه به دریابان شمخانی، محمد فروزنده، اسماعیل زمانی، مرتضی بانک 

*نامه سرگشاده*

خدمت آقایان دریابان شمخانی، محمد فروزنده، اسماعیل زمانی و مرتضی بانک

با عرض سلام؛

این نامه سرگشاده اشاره به مسائلی مربوط به سازمان منطقه آزاد اروند دارد که جگر مردم آبادان و خرمشهر را سوزانده، مسائلی که به نظر می‌آید عدم رسیدگی و برخورد با آنها به واسطه رعایت مصالح در خصوص خدمات و جایگاه شما می‌باشد. نگارنده امید دارد انتشار این نامه در خصوص برقراری عدالت و پیگیری امور خاطیان نتیجه بخش باشد.

سعدی علیه‌رحمه شعری دارد در خصوص عدالت و ظلم که این نامه را با اشاره به ابیاتی از آن آغاز می‌کنم.

خبرداری از خسروان عجم

که کردند بر زیردستان ستم؟

نه آن شوکت و پادشایی بماند

نه آن ظلم بر روستایی بماند

خطا بین که بر دست ظالم برفت

جهان ماند و با او مظالم برفت

خنک روز محشر تن دادگر

که در سایه عرش دارد مقر

 

آقایان می‌دانید خرمشهر در طول سالیان و دوران به دلیل موقعیت بندری‌اش و آبادان طی 40 سال اول تاسیس پالایشگاه به واسطه رونق صنعت، به خصوص در سال‌های پیش از جنگ برخوردار از ثروتی بودند که مردم را از تمام نقاط ایران به امید کار و زندگی بهتر به این منطقه کشاند، نمی‌خواهم با شرح گذشته وقت را ضایع کنم، زیرا بارها در مورد اولین‌ها و بهترین‌ها و آن دوران طلائی مطالبی نوشته شده است.

تاسیس سازمان منطقه آزاد اروند با پیگیری فراوان نمایندگان ادوار در سال‌های پس از جنگ با توجه به فقر مفرط، ویرانی و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و محقق نشدن مسیری روشن برای برون رفت از این بن‌بست، پس از آن دوران رونق، انجام شد.

در این دوره همه مردم ایران علاقه‌مند حل مشکلات این دو شهر به عنوان پایتخت مقاومت ملی بودند، از جمله مبارزان و مدافعان این دوشهر.

طی دولت محمود احمدی‌نژاد حاصل مدیریت در منطقه آزاد اروند، مدیران دستگیر شده به دلیل مشکلات اقتصادی و اضافه شدن به بن‌بست‌های منطقه به واسطه این سازمان بود. چیزی که حداقل در بخش برخورد با متخلفان در این دوره با وجود مشکلات انجام نشده است.

با آغاز دولت حسن روحانی و پذیرفتن مسئولیت توسط شما(دریابان شمخانی، محمد فروزنده، مخبردزفولی و اسماعیل زمانی) در سازمان منطقه آزاد اروند، امید می‌رفت راه‌ها گشوده شود و با توسعه دوباره بندر، گمرک و بازار و کسب وکار، برداشته شدن موانع تجارت و بازرگانی و ایجاد صنایع جدید به واسطه منطقه آزاد اروند به سرعت در کمتر از یک دهه شاهد آبادانی و رونق دوباره باشیم.

اما از یک سو بروکراسی پیچیده تجاری درکشور، از سوی دیگر رقابت‌های سیاسی و سهم‌خواهی‌ها در استان خوزستان از این منطقه و در سوی دیگر بازگشت تحریم‌ها هرکدام به نوعی سهمی در عدم تحقق این رویا داشتند، تا آنجا که مسافران عراقی با دیدن آبادان و خرمشهر گفتند: "این دوشهر که برای آزادی‌شان آنطور جنگیدید، برای آبادانی‌شان بعد از 30 سال چطور به این ترتیب کار کردید!؟"

اما آنچه بیش از همه جگر مردم آبادان و خرمشهر را در این مدت سوزاند، اخبار و اطلاعاتی بودکه در دوره تحقیق و تفحص توسط نماینده سابق مردم آبادان دکتر دهدشتی، در خصوص عملکرد این سازمان منتشر شد و بعدتر اخباری که به صورت پیوسته از مشکلات و تخلف‌های اقتصادی و سوء استفاده‌ها از منابع عمومی در آن سازمان نشر یافت.

آقایان جگر مردم محروم سوخت از دیدن مدیران اروندی لکسوس سوار، لنکروز سوار که با ماشین‌های میلیاردی در روستاها و منطقه محروم برای گرفتن عکس با مردم آمدند و رفتند، مدیرانی که هرکدام به نوعی با استفاده از اختیارات خود به اعصاب، وجدان و منابع این مردم آسیب زدند.

امروز نزدیک به دو ماه است مطالب متعددی در خصوص آقای احمد رستمی یکی از مدیران این سازمان به گواهی اسناد و مدارک منتشر کرده‌ایم، که دیدن و خواندشان هر فرد منصفی را به فکر وا می‌دارد و خواهان پیگیری مراجع مسئول و اطلاع رسانی شفاف در خصوص آن به مردم هستیم اما متاسفانه هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

نگارنده این نامه از شما می‌خواهد با اشاره به آنچه هزینه مردم ایران برای دفاع از این آب و خاک بوده، در خصوص این موارد سفارش کنید تحقیق جدی شود: "واگذاری اراضی مرغوب آبادان و خرمشهر به بعضی پیمانکاران به صورت غیر قانونی، دادن امتیازهای عجیب به پیمانکاران، واگذاری خودروهای لوکس خارجی چند صد میلیونی به سازمان‌های دولتی خوزستان از طرف سازمان منطقه آزاد اروند از محل درآمدهای عمومی، واگذاری امکانات و تجهیزات این منطقه به مناطق دیگر، معامله سیاسی با استفاده از منابع عمومی و درآمد عمومی این سازمان، استخدام‌های بی‌ضابطه و بسیاری موارد دیگر"

نگارنده به عنوان یکی از اهالی رسانه امیدوارم بدون در نظر گرفتن هرگونه مصلحتی با پیگیری شما و در نظر گرفتن دینی که آبادان و خرمشهر بر گردن همه ما دارند به این مسائل رسیدگی شده و منافع کسب شده اهم از زمین و خودرو و غیره بازپس گرفته شده با متخلفان برخورد قانونی شده و ایشان به دستگاه‌هایمربوطه جهت پاسخگویی معرفی شوند.

باتشکر

داریوش معمار

گرداننده پایگاه خبری فیدوس

 

Histats.com START (standard) Histats.com END