آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۶۱۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
چرا شرمسار نیستید آقای شیرازی؟!
در پی انتشار خبر شکایت شهردار آبادان از خانم صادقی مطلبی از آرش قلعه گلاب روزنامه‌نگار و نویسنده آبادانی به دستمان رسیده که آن را منتشر کرده‌ایم.

پایگاه خبری فیدوس-( پس از انتشار خبر شکایت شهردار آبادان از خانم صادقی گفته شد که این شکایت که برگه احضاریه آن دو روز پیش به دست ایشان رسیده مربوط به 5 سال پیش است و اعلام شده بوده که رضایت داده‌اند اما حقوقی شهرداری اقدام نکرده، جدای از اینکه باید پرسید حقوقی شهرداری چطور 5 سال و با گذشت عمر چند شهردار و سرپرست این مهم را فراموش کرده و دقیقا با آمدن مجدد شهردار فعلی این موضوع مجدد به جریان افتاده و اینکه چرا این شکایت در همان زمان با اینکه ربطی به شهرداری نداشته و مربوط به شخص آقای شیرازی بوده از کنال حقوقی شهرداری انجام شده باید یادآور شویم، اعتراض ما به این است که مدیران به جای پاسخگویی شکایت کنند و پرونده روزنامه‌نگاران در خصوص مطالبشان به جای رسیدگی در دادسرای مطبوعات در دادسرای عمومی پذیرفته شود.)

*** 

آقای شیرازی سلام. باور کنید از بازگشت شما به شهرداری آبادان اصلن متعجب نشدم. تصور بنده به عنوان یک شهروند و روزنامه نگار این است که تکیه زدن بر صندلی شهردار آبادان، حق ازلی و متعلق به شخص شخیص شماست. چه کسی لایق تر از شما برای اداره‌ی امور شهری آبادان است؟ به نظر بنده، هیچ کس. چه کسی به جز شما می‌تواند چندین میلیون دلار و به تعبیری بیش از هزار میلیارد ریال پول مردم این شهر را صرف ساخت پلی بکند که تنها خاصیتش لرزه انداختن بر اندام رانندگانی است که از آن عبور ( سرازیر) می‌کنند. چه کسی جز شما می‌تواند پلی کابلی را با مخارج هنگفت، در بدترین جای آبادان احداث کند؟ چه کسی جز شما می‌تواند با ساختن چنین پل بدقواره و هچل هفتی نمای این شهر را برای سالیانی دراز از ریخت بیندازد؟ مردم آبادان تا کی باید از دیدن این پل محظوظ شوند؟ چرا هیچ‌گاه نظر کارشناسان پل سازی را درباره‌ی این سازه‌ی بی ریخت به مردم آبادان نگفتید؟ چرا حاضر نیستید برای یک بار هم که شده به افکار عمومی پاسخ دهید؟  از شما خواهش می کنم با خودتان صادق باشید و نظرتان را درباره‌ی این پل کابلی بگویید. البته ناگفته پیداست که نظر شما چیست؟ بله، عالی. ولی بنده می‌گویم زرشک.

دقیقن منظورم دستپخت شما برای مردم آبادان است. درست حدس زدید، بله «پل زرشک» همان پلوزرشکی است که شما برای ساکنان آبادان پختید نه ببخشید ساختید.

 اما برادر شیرازی، شما بعد از ساخت پل گذاشتید و رفتید ولی یک کار عقب افتاده داشتید که انجام ندادید. شما باید از عموم مردم این شهر بابت ساخت این پل عذرخواهی می‌کردید. چرا عذرخواهی نکردید؟ مگر با ساختن این پل کابلی، پول مردم این شهر را بر باد ندادید؟ مگر همه به بی بدیل بودن این پل اذعان نداشتند و به شما نگفتند چه تاج گلی بر سر آبادان زدید؟ پس چرا نشست خبری با اصحاب رسانه نگذاشتید تا به همه بگویید که پول شان را دور ریختید.

 کاش به مردم آبادان می گفتید و می‌رفتید. اما خب خدا را شکر که برگشتید، هنوز وقت هست، تا دیر نشده به مردم آبادان بگویید که از ساخت این پل شرمسارید.

راستی شنیده‌ام از خانم ماندانا صادقی شکایت کرده‌اید. تا دیر نشده استغفار کنید و از ایشان حلالیت بطلبید. برادر شیرازی؛ خانم صادقی هم نویسنده است هم شاعر است هم منتقد است هم فعال حقوق زنان است و هم فعال فرهنگی و سیاسی. ایشان از مفاخر فرهنگی آبادان بعد از جنگ است. چه‌طور به خودتان اجازه داده‌اید که از خانم صادقی شکایت کنید. بی گمان در آینده یی نه چندان دور، از ایشان جز نام نیک و از شما، جز پلی ویران در تانکی ابوالحسن باقی نخواهد ماند.


نویسنده: آرش قلعه گلاب

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
0
0
سلام. دست خودت و قلمت درد نکن اقای قلعه گلاب دقیق حرف دل من زدی با این دست گل نه دست کلنگ اقای شهردار با پل تاریخی . یوری چغندر کاشته بودی ًثمرش بهتر این پل بود .
حمید عیدانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
0
0
مث همیشه پشم نویسی و چرت و پرت نویسی مالیخولیایی را ترک نکردی آرش.
Histats.com START (standard) Histats.com END