آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۶۰۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۳
مسائل پنج معامله مبهم و خرید خودرو انجام شده توسط سازمان منطقه آزاد اروند
پایگاه خبری فیدوس- مسائل مربوط به واردات خودروهای آتش‌نشانی، آمبولانس‌ها، خودروهای لاکچری و قیمت گذاری یک قواره زمین تجاری واگذاری پیگیری امور حقوقی سازمان منطقه آزاد اروند به پیمانکار سئولات ما در این مطلب از احمد رستمی است.

 سئوال ازاحمد رستمی در مورد خرید خودروها، این معاملات و مسائل آن

پایگاه خبری فیدوس-نام احمد رستمی در مجموعه مدیریتی سازمان منطقه آزاد اروند و استان خوزستان زمانی اهمیت پیدا کرد که گفته شد او ادعا کرده استاندار خوزستان حامی وی برای رسیدن به صندلی مدیریت و سپس عضویت در هیئت مدیره منطقه آزاد بوده، فردی که باید زمان می‌گذشت تا روشن می‌شد علاوه بر بی‌تجربگی، جاه‌طلبی تصمیم‌هایش می‌تواند مبدل به آسیبی در مجموعه منطقه آزاد اروند برای خود و حامیانش شود.

شکایت مداوم از رسانه‌های منطقه و خبرنگاران به جای پاسخگویی در قبال عملکردها، نوع ارتباطات و فعالیت‌های وی در ارتباط با نمایندگان به خصوص آقایان عامر کعبی و ثامری نمایندگان دوره قبل مجلس شورای اسلامی و وابستگان ایشان که صلاحیتشان نیز تائید نشد. برخورد وی با مجموعه پرسنل این سازمان و تصمیم‌هایی او برای حقوق و مزایا و انتصابات، ارتباط با بعضی نمایندگان فعلی منطقه و حضور افرادی که گفته شده به نیابت از ایشان با بعضی نمایندگان دیدار کرده و در خصوص مسائل تفحص از اروند گفتگو کرده‌اند را می‌توان نمونه‌ آسیبی دانست که اعتماد به وی بار آورده است.

در این مطلب به چند نمونه دیگر از تصمیم‌های که احمد رستمی در کنار مسال مربوط به زمین خیابان دبستان و مدارک دیگری که این روزها در مورد عملکرد وی منتشر شده، در آن دخیل بوده اشاره خواهیم کرد، بلکه روشن شود چرا این رسانه اعتقاد دارد، احمد رستمی و امثال او مناسب موقعیت‌ها و سمت‌هایی که در اختیار دارند نیستند و زمان آن رسیده در یکسال پایانی مدیریت این دولت بخاطر مردم در خصوص ایشان تصمیم‌های جدی‌تری اتخاذ شود.

 یک. مسئله ماشین‌های آتش نشانی وارد شده به منطقه

موضوع ماشین‌های آتش نشانی که برای منطقه آزاد اروند سفارش داده شد چه بوده است. ماشین‌هایی که قرار بوده تولید سال 2016 باشند، اما در زمان رسیدن به گمرک مشخص شده که مدل 2002 هستند، خودروهایی که بعد از بررسی ظاهرا شماره شاسی و موتور آنها نیز با هم همخوانی نداشته و عملاً امکان ترخیص آنها از گمرک وجود نداشته و باید به فروشنده عودت داده می‌شدند اما با دستور احمد رستمی از گمرک ترخیص شده‌اند، ما انتظار داریم طبق مصوبه دولت در خصوص گردش آزاد اطلاعات، قیمت دقیق خرید این خودروها، اسناد مدارک آنها، اسناد مدارک گمرکی خودروها، نام شرکت وارد کننده، وابستگی و مالکان این شرکت،شرایط ترخیص آنها و واحدهای استفاده کننده از آنها جهت بازدید خبرنگاران از سوی دفتر آقای احمد رستمی در سایت منطقه آزاد اروند منتشر شود.

دو. موضوع آمبولانس‌های وارد شده به منطقه

تعداد 27 عدد آمبولانس جهت استفاده در منطقه آزاد اروند توسط این سازمان خریداری شده است، جدای از اینکه در خصوص قیمت خریداری این آمبولانس‌ها انتظار می‌رود مبالغ منتشر شوند تا ما بتوانیم با استعلام از شرکت تولید کننده خارجی این قیمت‌ها را کنترل کنیم، آقثای احمد رستمی بفرمایند درست است تقریباً اکثر این خودروها در حال حاضر در اهواز، شوشتر و دزفول در حال بهره‌برداری هستند؟ خودروهایی که یک هفته درب منطقه آزاد اروند به عنوان سند خدمت به مردم منطقه نمایش داده شدند. خوب است آقای رستمی اسناد مدارک مربوط به دلایل و دستور انتقال این خودروها از منطقه را منتشر کنند، همچنین محل بهره‌برداری خودروها در حال حاضر اعلام شود تا ما بتوانیم تجهیزات آنها را کنترل با سند خرید آن و فروشنده خارجی جهت روشن شدن صحت و قیمت به عنوان اهالی رسانه مکاتبه کنیم.

سه.خرید و واگذاری خودروهای لوکس میلیاردی

در خصوص خودروهای لکسوس و لنکروز خریداری شده در چند سال اخیر آقای رستمی بفرمایند، اساساً برای چه از محل بیت‌المال و حقوق مردم خودروهای گرانقیمت خارجی با قیمت‌های میلیاردی خریداری شده و در اختیار بعضی مدیران قرار گرفته است، چرا یکی از این خودروها به مدیر عامل وقت پالایشگاه آبادان واگذار شده و چه ارتباطی میان این واگذاری و دریافت یک واحد مسکونی در منطقه بریم جهت سکونت ایشان با وجود تجرد، وجود دارد؟ آقای رستمی بفرمایند بر اساس کدام مجوز و قانون تعدادی خودرو لوکس خارجی و لاکچری در اختیار استانداری خوزستان برای بهره‌برداری قرار گرفته، آن هم از محل درآمد متعلق به محروم‌ترین مردم استان خوزستان.

 

چهار.قیمت گذاری زمین لاکچری روبروی باشگاه قایقرانی

آقای رستمی اگر ما را متهم به تشویش اذهان عمومی نمی‌کنید پاسخ بدهید، بر چه اساسی زمینی که کارشناسی آن را در لاکچری و بهترین منطقه آبادان با مجوز تجاری و هتل در سال 95 به متری 100 هزار تومان طی فراخوان تشخیص داده بودید، با وجود اینکه می‌دانستید اعتبار این ارزیابی قیمت تنها 3 ماه است، در سال 98 با شرکت برنده گروه ساختمان‌سازی عبدالباقی به قرار همان متری 100 هزار تومان منعقد کردید؟ مگر نباید این زمین مجدداً در سال 98 ارزیابی شده و چند هکتار آن معادل قیمت روز در اختیار خریدار قرار می‌گرفت؟ لطفاً اسناد و مدارک مربوط به ارزیابی قیمت و واگذاری این زمین را شفاف در اختیار رسانه‌ها قرار داده و مشخص کنید چه روندی در این موضوع طی شده است؟

پنج.واگذاری پیگیری امور حقوقی سازمان به پیمانکاران

آقای رستمی شما چگونه طی نامه‌ای اختیار پیگیری خوردن سند زمین خیابان دبستان متعلق به استانداری را وقتی هنوز تعلق به شما نداشت، با اینکه می‌دانستید هم واگذاری اول آن با شرایطی که در مطلب دیگری نوشتیم، قانونی نبوده و هم واگذاری دوم آن قانونی نبوده، طبق اسناد منتشر شده به گروه ساختمان سازی عبدالباقی واگذار کردید؟ آقای رستمی مگر سازمان منطقه آزاد اروند و استانداری خوزستان امور حقوقی برای پیگیری این مسائل ندارند؟ این اختیارات فراقانونی را چه کسی به شما داده که اینطور آن را به پیمانکار بذل و بخشش می‌کنید؟

در آخر ما پنج سئوال طرح کرده‌ایم که هر کدام مسئله‌شان در مورد یک تصمیم است، تصمیم‌هایی که هزینه‌های آن از جیب بیت‌المال پرداخت شده و امروز باید تکلیف آن روشن شود و در عین حال به همین دلیل در نظر ما مبهم ماندن آنها به خودی خود روشن کننده چرایی تاکید بر عدم کفایت احمد رستمی جهت مدیریت و حضور در هیئت مدیره منطقه آزاد اروند است.

 

خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۹۴
غیر قابل انتشار: ۰
سیدکریم موالی زاده
|
Singapore
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
0
0
به امید نابودی مافیای زر وزور وتزویر به سرکردگی غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان
Histats.com START (standard) Histats.com END