آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۶۰۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۴
خبرفوری و مهم برای اتاق‌های بازرگانی ایران
پایگاه خبری فیدوس- به گزارش منابع مطلع انتخابات اتاق بازرگانی آبادان با رای دیوان عدالت اداری باطل شد، این حکم در صورت اعتراض اعضاء فعلی و یا وزارت صنعت معدن تجارت، جهت اعلام نهایی به دادگاه تجدید نظر ارسال خواهد شد.
 انتخابات اتاق بازرگانی آبادان با حکم مراجع قضایی باطل شد
پایگاه خبری فیدوس- به گزارش منابع مطلع انتخابات اتاق بازرگانی آبادان با رای دیوان عدالت اداری باطل شد، این حکم در صورت اعتراض اعضاء فعلی و یا وزارت صنعت معدن تجارت، جهت اعلام نهایی به دادگاه تجدید نظر ارسال خواهد شد.

دلیل ابطال انتخابات اتاق آبادان مربوط به فقدان مدارک کافی منتخبان و ازجمله جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری در گروه صنعت، معدن و کشاورزی بوده که قانوناً اجازه کاندیداتوری را به ایشان نمی‌داده است.

قابل ذکر است حواشی این موضوع امکان دارد انتخابات‌های دیگر اتاق‌های بازرگانی را درگیر کند.

اما نکته دیگر در این خصوص که شائبه برانگیز است عدم دقت اتاق ایران در خصوص کنترل این مدارک با وجود صراحت قانونی، دادن مجوز انتخاب چهار نفر از هیئت اجرایی انتخابات با نظر هیئت رئیسه وقت اتاق هر شهرستان و برگزاری انتخابات در محل اتاق‌های بازرگانی توسط کارمندان اتاق بازرگانی باشد که عملاً باعث می‌شود دیگر کاندیدها بیرون هیئت رئیسه، برای پیروزی در انتخابات شانسی نداشته باشند.

ضمن آنکه گفته شده استعلامات چهارگانه در خصوص کاندیداهای اتاق بازرگانی با وجود گردش بالای مالی این اتاق، در این دوره انجام نشده که شبه برانگیز است.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین دهقان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
0
0
اعضای هیات رییسه اتاق ابادان در خصوص دو پرونده مالی با قرار وثیقه میلیاردی ازاد و رها شده اند
یکی از پرونده ها مربوط به تعاونی مرزنشینان میباشد که بیش از ۶۰۰ میلیون دلار پیمان ارزی را حیف و میل کرده اند
اتهام انان خیانت در امانت و تصرف مال تعاونی بطور نامشروع است
حدود ۸ سال پیش این پرونده با شکایت اداره اطلاعات طرح دعوا شد اما به دلایلی متهمین پس از ماهها زندان با قرار ازاد اما تاکنون حکم نهایی صادر نشده است !!!
رزگار محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
0
0
به صراحت کلیه این تخلفات با برنامه ریزی هیات رئیسه وقت اتاق ایران صورت گرفته و اکثر افراد منتخب این دوره در مابقی استانها دارای این مشکل هستند کما اینکه در آینده نزدیک این پروسه باعث فساد گسترده در اتاق ایران و اتاق شهرستانها خواهد شد.
اما آبادان بسیار بهتر از اتاق سنندج بود که انتخابات این اتاق هم با همت فعالین اقتصادی در ماههای آینده با همین حکم مواجه خواهد شد .
اما سوال اینجاست آیا این همه تخلف گسترده با هماهنگی وزارت صمت صورت نگرفته ؟!!!
Histats.com START (standard) Histats.com END