آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۹۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
ماجرای واگذاری عجیب اسکلت فلزی خیابان دبستان و تخریب آن
پایگاه خبری فیدوس- در حالی که حراست سازمان منطقه آزاد اروند و اداره حقوقی آن معلوم نیست چه می‌کنند زمین تجاری خیابان دبستان که هنوز به طور قانونی متعلق به این سازمان نیست بدون قرارداد مشخص از سوی این سازمان به یک گروه ساختمان سازی واگذار و اسکلت فلزی آن تخریب شده است.

واگذاری مال غیر به گروه ساختمان سازی (ع.ق)، نقش آقای (ا.ر) در منطقه آزاد اروند  ! 

پایگاه خبری فیدوس- در خصوص واگذاری زمین و اسکلت فلزی خیابان دبستان جنب بازار مرکزی به گروه ساختمان سازی (ع.ق) همانطور که به مخاطبان پایگاه خبری فیدوس وعده داده بودیم، بررسی‌های کاملی انجام شد.

واگذاری مال غیر توسط منطقه آزاد اروند

ایبن زمین که مالکیت آن همچنان در اختیار منطقه آزاد اروند است، طی مذاکره شفاهی با استانداری خوزستان مقرر بوده در عوض ماشین‌های اعطایی سازمان منطقه آزاد اروند به استانداری که در اختیار فرمانداران قرار گرفته به این سازمان واگذار شود، ولی تا این ساعت این انتقال انجام نشده است.

قرارداد واگذاری زمین اسکلت فلزی از سوی استانداری به اروند کجاست و چگونه بدون قرار داد این زمین به غیر واگذار شده است

ظاهرا بدون آنکه قراردادی در این خصوص بین سازمان منطقه آزاد اروند و مالک اصلی منعقد گردد، این سازمان باز هم بدون قرارداد و طی مراحل قانونی از قبیل مجوزهای شهرداری، مجوز تخریب و پرداخت عوارض مربوطه تنها با فشار یکی از مدیران اصلی سازمان آقای (ا-ر) و گرفتن یک دستور از مدیر عامل این سازمان در اختیار شرکت ساختمان سازی (ع.ق) قرار داده‌اند، این شرکت نیز اقدام به تخریب این مجموعه کرده که حین آن به ساختمان بازارچه بانوان آسیب جدی وارد کرده و عملاً پس از آن به نام مالکیت آن زمین به دنبال دریافت زمین بازارچه و الحاق آن به این زمین رفته است.

اینکه مراحل واگذاری زمین بازارچه بانوان توسط شهردار نورسید مهندس شیرازی تا کجا پیش رفته است و اساساً قرار مشخصی در خصوص آن وجود دارد یا خیر موضوعی است که این رسانه از آن اطلاعی ندارد.

امضا از مدیر عامل برای گرفتن مجوز تخریب اقدام غیر قانونی

اما سئوال اینجاست که اول چطور سازمان منطقه آزاد مال غیر را برای تخریب به گروه ساختمان سازی (ع.ق) واگذار کرده است؟ بر اساس کدام قانون و اعتبار این زمین بدون قرارداد و طی مراحل قانونی و تشریفات قانونی در خیابان دبستان به عنوان بهترین ملک تجاری منطقه به این گروه داده شده است؟ آن مدیر منطقه آزاد اروند چرا در این خصوص با وجود اطلاع از غیر قانونی بودن واگذاری این زمین، اسماعیل زمانی را برای دریافت برگه جهت تخریب و واگذاری این زمین تحت فشار قرار داده است.

جولان گروه ساختمان سازی خاص در منطقه آزاد اروند

اسناد و مدارک مربوط به اختیار سازمان منطقه آزاد اروند، یا اختیار گروه ساختمان سازی (ع.ق) کجاست؟ حراست سازمان منطقه آزاد اروند و رئیس آن آقای خزینه پور، مشاور حراستی آقای زمانی جناب آقای زارعی، آقای طرفی در امور حقوقی منطقه آزاد اروند کجا هستید؟ چه روابطی در سازمان‌های شما وجود دارد که اجازه انجام این کار را داده‌اید؟

ما در رسانه فیدوس معتقد هستیم روند واگذاری ملک خیابان دبستان با وجود این موارد غیر قانونی بوده، خسارت زیادی از طرف گروه ساختمان‌سازی (ع.ق) در جریان تخریب این ساختمان و اسکلت فلزی آن به بیت‌المال و بازار جنب آن واگذار شده که باید این خسارت بازپرداخت شود.

حکم واگذاری مال غیر مشخص است، استانداری تا امروز قرارداد واگذاری این زمین به سازمان منطقه آزاد را ندارد، بر فرض محال اگر قراردادی هم وجود داشت هیچ کدام از تشریفات قانونی اهم از قرارداد اولیه زمین، مجوزهای قانونی تخریب ظاهرا در کار نیست.

مصوبه هیئت مدیره برای واگذاری کجاست، تخلف قانونی(ا.ر) از مدیران اروند!

ضمن آنکه باید مصوبه هیئت مدیره به تاریخ قبل از انجام تخریب با امضاء سه نفر از اعضاء هیئت مدیره در این خصوص وجود داشته باشد، ما از سردار شمخانی عضو هیئت مدیره منطقه آزاد اروند می‌خواهیم مرور کنند ببینند آیا تاکنون چنین مصوبه‌ای را امضاء کرده‌اند؟

سئوالاتی در مورد واگذاری زمین کنار هتل نخل و باشگاه قایقرانی

به نظر می‌آید زمان آن رسیده واگذارکنندگان این زمین و زمین دو هکتاری جنب هتل نخل و زمین روبروی باشگاه قایقرانی به گروه ساختمان سازی (ع.ق) روشن کنند، دقیقاً چرا بهترین زمین‌های منطقه حتی زمانی که مجور قانونی واگذاری آن را نداشته‌اند به این گروه ساختمان سازی واگذار شده است؟

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
Maryam
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
0
0
جای تعجب هم نداره
Histats.com START (standard) Histats.com END