آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۸۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
گزارش زمین‌بازی، زمین‌خواران و واگذاری زمین در منطقه آزاد اروند
تحریریه فیدوس-در نوشته زیر اطلاعاتی در خصوص واگذاری سه زمین مرغوب تجاری در آبادان و خرمشهر به یک گروه ساختمان‌سازی منتشر شده است و درخواست شده این اطلاعات توسط نهادهای مسئول بررسی و در صورت صحت شرایط واگذاری مورد تحقیق قرار گیرد.

گزارشی از واگذاری سه زمین مرغوب تجاری به یک گروه ساختمان‌سازی در آبادان و خرمشهر 

پایگاه خبری فیدوس-آقای مولوی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیاز نیست مجلس را به زحمت بیندازید برای طرح تحقیق و تفحص، اگر مدارک قید شده در طرح تحقیق و تفحص قبلی که توسط دکتر دهدشتی کامل شد و با تلاش عبدالله ثامری ناکام ماند کفایت نمی‌کند،اگر مدارک موجود در دادگستری استان کفایت نمی کند. لطفا این موارد که ما می گوییم را پیگیری بفرمائید.

زمین تجاری شماره یک

یک. جاده آبادان خرمشهر نرسیده به میدان میثاق، بر بلوار 2 هکتار زمین(بیست هزار متر) با کاربری تجاری بیشترین میزان تراکم ممکن و حداکثر ارتفاع تعیین شده به قیمت یک و نیم میلیون تومان آنطور که منابع این رسانه اعلام کرده‌اند به گروه ساختمان‌سازی‌(ع.ق) واگذار و مبالغ آن در قالب سهم مشارکت و اقساط مقرر شده پرداخت شود، دوستان در دادگستری و سایر نهادهای کارشناسی بفرمایند در آن موقعیت در حال حاضر قیمت زمین تجاری متری چند است، شما بگیر حداقل 4 و حداکثر 8 میلیون تومان، بفرمائید با کدام ضابطه این زمین به چنین قیمتی واگذار شده است. این ما به تفاوت از جیب چه کسی بخشیده شده و مردم در صورت صحیح بودن این موضوع باید با کسانی که متولی واگذاری در منطقه ةآزاد اروند بوده‌اند از جمله (ا.ر) و (س.م) چه کنند!؟

زمین تجاری شماره دو

دو. در انتهای بلوار قایقرانی زمین دیگری که مالکیت آن در اختیار استانداری خوزستان بوده بدون فراخوان با کاربری اقامتی و تجاری مشرف به اروند مجدد به گروه ساختمان سازی(ع.ق) واگذار شده است، خوب استانداری خوزستان چگونه یکی از مرغوب‌ترین زمین‌های منطقه را به این گروه واگذار کرده است، مبنای این واگذاری چه بوده است، چگونه همه زمین‌های خوب منطقه در اختیار گروهی خاص است!؟ لطفاً هم شما هم استاندار خوزستان بفرمایند این زمین بر چه اساسی واگذار شده و تکلیف مردم چیست، ضمن آنکه نرخ واگذاری و شرایط پرداخت قیمت زمین را هم روشن کنید.

زمین تجاری شماره سه

سه. در خصوص زمین اسکلت فلزی کنار بازار مرکزی که پیشتر نوشتیم، بفرمائید ببنید این زمین واگذاری‌اش به گروه (ع.ق) بوده است؟ آیا واگذاری مال غیر نبوده؟ آیا مراحل واگذاری رعایت شده است؟ آیا قرارداد تملک امضاء شده که ایشان زمین را تملک کرده و شروع به تخریب اسکلت فلزی و فروش آهن آلات کرده است؟ آیا اینکه در حین تخریب زمین کنار این اسکلت که بازارچه بانوان بوده ابتدا تخریب و سپس مقرر شده به ایشان واگذار شود اتفاقی است؟ آیا پروانه ساخت برای زمین صادر شده است؟ آیا ایشان مجوزهای لازم برای تخریب را گرفته‌اند؟ آیا طراحی انجام شده بوده در تاریخ واگذاری که تخریب آغاز شود؟ تائیده سازمان نظام مهندسی کجاست؟ تائیده دفتر فنی شهرداری و فیش پرداخت عوارض کجاست؟ مجوز تخریب و آوار برداری کجاست؟

 

نجفی و مشایخ‌های زمین‌خوار و روشه بده و افراد رشوه بگیر اروند چه می‌کنند

آقایان مسئولین و گروه‌های نظارتی این روزها که موارد طرح شده در دادگاه‌های فساد را دنبال می‌کنیم می‌بینیم هرآنچه مشکل در کشور وجود دارد ناشی از این است که یک یا چند زمین‌خوار در کنار چند مسئول فاسد و رشوه بگیر و چند ناظر و بازرس با هم جمع شده‌اند و با استفاده از روش‌های پیچیده اقدام به زمین‌خواری، تصرف مال غیر و ساخت و ساز غیر قانونی و هزار مسئله دیگر کرده‌اند، تا زمانی هم که کسی پیدا نشده که حاضر باشد برای برملا کرده این مسئله قید همه چیز از جمله زندگی و آبرویش را بزند این روند فاسد افشاء نشده است.

آقای مولوی رسانه وظیفه دارد شبهات را مطرح کند و شما می‌تواناید به راحتی ببینید که این شبهات وارد است یانه، مسئولین قضایی و امنیتی هم می‌توانند اینها را ببینند، البته می‌توان این مدارک را برای بررسی بخواهند، اما کسی نباید اگر فساد را دید با هیچ بهانه‌ای برابر آن متوقف شود، زیرا برابر یک روند فاسد، چندیدن دست‌اندر کار فاسد هم هستند که یا رشوه گرفته‌اند یا به دنبال گرفتن رشوه هستند و این مردم هستند که در نهایت متضرر می‌شوند.

چرا لیست املاک و زمین‌های واگذار شده در 7 سال گذشته در منطقه آزاد منتشر نمی‌شود؟

آقایان زمین‌خوار سرمایه‌گذار نیست، زمین‌خوار دشمن توسعه است، زمین‌خوار کسی است که باعث هزاران جنایت و فساد و عقب ماندگی می‌شود. آقای مدیر عامل منطقه آزاد اروند بیایید در راستای شفافیت و شفاف سازی لیست زمین‌ها و املاک واگذار شده توسط شما طی 7 سال گذشته به افراد و گروه‌ها در آبادان و خرمشهر را با شرایط و جزئیات منتشر کنید و لیست املاک و زمین‌های در اختیارتان را نیز به صورت کامل انتشار دهید تا حداقل برای مردم همه چیز روشن باشد.

فراخوان ارسال اسناد فساد و زمین‌خواری به رسانه فیدوس توسط مردم و مطلعان دلسوز

رسانه فیدوس در بحث زمین‌خواری و ویژه‌خواری در منطقه آزاد اروند همچنان به انتشار موارد مختلف ادامه خواهد داد و در خصوص سه زمین واگذار شده فراخوان ارسال اسناد و مدارک و اطلاعاتی که شهروندان دارد را منتشر می‌کند لطفاً اسناد و مدارک خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمائید.

darushmemar@gmail.com

خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰
0
0
بنام خدا
بسیار موضوع با اهمیت است این مشکلی است است که ۵سال است داره ریشه در شهر اضافه می کند، و مانند بزرگ کردن بادکنک مشکل ایجاد میکند
البته مهم شناخت همدست ها است و اینکه چه کسانی همکاری کرده اند
همدستی معاونتی خاص از منطقه
همدستی ....شخصا با ایشان تا جای که برای پروژه تجاری شخص خودش برای افتتاح وکلنگ زنی می رسد.
Histats.com START (standard) Histats.com END