آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳
چرا برکناری استاندار خوزستان راه حل مبارزه با رانت‌ و فساد است
داریوش معمار-موافقان و حامیان استاندار خوزستان می‌گویند او شخصا درگیر فساد اقتصادی نیست، اما حقیقت این است که دلیل منتقدان او برای برکناری وی بیشتر بر می‌گردد به نقش او در شکل گیری فساد و رانت در خوزستان.
 چگونه راه فساد سیستماتیک در استان خوزستان با این حجم و گستردگی باز شده
حبس کردن مدیران و خانواده ایشان در خانه، تاکتیک رسانه‌ای یا راه حل

داریوش معمار- استاندار خوزستان اخیراً با کمک دست اندرکاران رسانه‌ای خود فیلمی منتشر کرده که در آن در حال عطاب و خطاب قرار دادن و تهدید مدیران آبفا استان خوزستان به حبس خود و خانواده‌هایشان به خاطر وضع آب غیزانیه است. جدای از اینکه این رفتارها یادآور رفتارهای رئیس جمهوری سابق است که در جمع مردم می‌خواست وزیر را جای آب در صورت عدم تکمیل پروژه آبرسانی در لوله کرده و به خانه مردم بفرستد. روشن است چنین فیلم‌ها و داستان‌هایی هیچ کدام منجر به حل مشکل مردم نخواهد شد، وقتی همین استاندار نمی‌پرسد چرا پروژه یازده میلیارد تومانی دفتر رئیس آبفا که به دو شرکت متعلق به یک زن و شوهر با تایید ایشان واگذار شده انجام می‌شود، اما پروژه سی میلیارد تومانی آبرسانی به غیزانی با وجود امضا و تاکید استاندار انجام نمی‌شود، تا پیمانکار در کوران تورم ناچار به عدم پذیرش تعهد شده و به دادگاه معرفی شود!

آیا استاندار خوزستان شخصاً درگیر فساد اقتصادی است

آقای استاندار برای امثال نگارنده که چندین و چند استاندار خوزستان و فعالیت ایشان را از نزدیک و دور در طول بیست سال گذشته دیده‌ام، این نوع برخوردها نشانگر یک چیز است، رها کردن متخلف و گرفتار کردن بی‌گناه برای پنهان کردن اصل موضوع!

اما شخصاً فرضم بر این است استاندار خوزستان غلامرضا شریعتی، فردی که خودش درگیر مشکل اقتصادی باشد نیست، این را از روی شناخت از سابقه شخصی ایشان و با توجه به صحبت بعضی مدافعان ایشان که محترم هستند می‌گویم، اما این را می‌توانم با همان شناخت قاطعانه بگویم او در امور اجرایی استان اسیر دست تعداد زیادی دلال توصیه بگیر، توصیه نویس و افراد فاسدی است که به دنبال سوء استفاده از امکانات مالی خوزستان به عنوان بزرگترین مرکز صنعتی کشور هستند.

چگونه با کمک یک دستمال و عکس دونفره با غلامرضا شریعتی می‌توان یک استان را تاراج کرد

آقای شریعتی آنها که امروز به شما یک دستمال نشان می‌دهند به دنبال آتش‌زدن فرصت‌های مالی خوزستان و تاراج آن هستند، در واقع ایشان با سوء استفاده از امکانات مالی این استان، استفاده از توصیه‌‌نامه‌ها و سفارش‌های شما و دلالانی که روزانه با عناوین مختلف در دستگاه شما رفت و آمد دارند، سپرهایی برای سوء استفاده‌های چندصد و چندهزار میلیاردی در صنایع استان می‌سازند. سپرهایی که یک سر آن در دست رانت‌خواران ملی است و یک سر آن در دست مجریان کم سواد و طماع ایشان در منطقه است و سر دیگر آن در دستن نمایندگان فاسد و اهل زد و بند است که در ادوار از خوزستان و سایر استان‌ها به جای رسیدگی به امور مردم، امور مردم را وسیله تاراج ثروت ملی کرده‌اند. 

استانداری خوزستان با توصیه نامه و سفارش، به جای قانون و توجه به گوشزدهای نهادهای نظارتی

آنها با استفاده از همین توصیه‌نامه‌ها و اخباری که یک پایه آن شما و مدیران ارشد مانند شما و دلالان وابسته به شما هستند، مصونیت در دستگاه‌های نظارتی و امنیتی برای خود می‌خرند، این افراد با تکنیک مدیون‌سازی به نسبت میزان بهره‌برداری که دنبال کسب آن رفته‌اند راه را برای خود باز کرده و منابع این استان و کشور را به تاراج می‌برند.

آقای شریعتی چرا شما نمی‌توانید پیش از عکس گرفتن با این افراد، شرکت در محافل و برنامه‌های این افراد با کمک مشاوران صالح بررسی کنید که چه برنامه و هدفی پشت این کارها است، این موضوع چرا برای شما سخت است که بدانید یک بدهکار بزرگ بانکی، دولتی که در پرداخت دیون خود به دولت تخلف کرده، کسی که چندین بار به روشنی نهادهای نظارتی، بد کار و مشکوک بودن روند فعالیت وی و  مجموعه اقتصادی وابسته به او، یا انتصاب او را گوش زد کرده‌اند، برای ساختن سپر از عنوان استاندر خوزستان است که به دنبال گرفتن عکس‌های دونفره و نشست و برخواست و توصیه نامه‌های رنگارنگ از شماست!

سفرها و جلسات دورهمی استانداری، وقتی عکس و سفرهای شریعتی کاسب و کار دلالان استانی و ملی است

آقای شریعتی استاندار خوزستان، شما به جای حبس کردن مدیران و خانواده‌های ایشان، ارسال توصیه نامه برای وزیر و رئیس جمهور و نهادهای امنیتی و اقتصادی جهت افراد را متوقف کنید، شما به جای آنکه شبانه روز در محافل و گعده‌ها و جلسات این افراد حاضر شوید، خود، مدیران ومشاوران بیشمارتان در استان را از حضور در کنار این افراد منع کرده و با خود فکر کنید چرا باید یک فرد برای کسب یک فرصت، یک موقعیت، یا بعد دریافت و کسب این موارد از مسیرهای رانتی، آن این اندازه در اشکال مختلف به دنبال گرفتن عکس دونفره و چند نفره در کنار شما و در دفتر شما باشد، این عکس‌ها قرار است برای چه افرادی با چه منظوری ارسال شوند!؟

کدام جریان‌ها و افراد در حجم زد و بندها، رانت‌ها و فسادهای اقتصادی در صنایع این استان با کمک انتشار همین عکس‌های شما فرصت چاپیدن حق مردم را پیدا کرده‌اند!؟

چرا منتقدان خواستار برکناری شریعتی هستند

استاندار خوزستان اگر منتقدان شما اصرار به برکناری سریع شما دارند لزوماً به دلیل درگیر بودن شخص شما در فساد اقتصادی نیست، به دلیل رفتارهای دورهمی و تولید باند و جریانهای دلالی و واسطه‌گری است که ابزارشان توصیه‌نامه‌ها و نامه‌ها و سفارش‌نامه‌ها و حمایت‌های شما بوده و هست.

Histats.com START (standard) Histats.com END