آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
کرونا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت
سیامک قاسمی اقتصاددان در یادداشتی اینستاگرامی درباره‌ی زمان پایان کرونا نوشت: این امروز مهمترین سوال انسانی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی در جهان است و بر اساس زمان بازگشت به شرایط عادی سناریوهای کامل مختلفی برای همه پدیده های جهانی بویژه اقتصاد می‌توان متصور بود.

سیامک قاسمی اقتصاددان در یادداشتی اینستاگرامی درباره‌ی زمان پایان کرونا نوشت:

این امروز مهمترین سوال انسانی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی در جهان است و بر اساس زمان بازگشت به شرایط عادی سناریوهای کامل مختلفی برای همه پدیده های جهانی بویژه اقتصاد می‌توان متصور بود.

اپیدمیولژیست‌ها یا همه‌گیر شناس‌های دولت انگستان به تازگی آب پاکی را بر روی دست آنهایی که تصور می‌کنند همین شنبه همه چیز عادی می‌شود ریخته‌اند و آنها معتقدند تا اواسط خرداد ماه باید قرنطینه ادامه پیدا کند و بعد از آن تازه حداقل دو ماه یعنی تا اواسط مرداد ماه باید طرح فاصله گذاری اجتماعی آغاز شود. (نمودار سوم)

توجه کنید این پیش‌بینی برای کشوری است سیستم بهداشت عمومی آن از بهترین و قوی ترین سیستم‌های پزشکی جهان است و مایه فخر و مباهات مردم انگلستان و در کشوری که الان در قرنطینه است و می‌خواهد تازه دو ماه دیگر وارد فاصله گذاری اجتماعی شود.

سرنوشت ایران که هرگز قرنطینه عمومی را تجربه نکرده و در فاصله گذاری اجتماعی نصفه و نیمه است، طبیعتا خیلی قابل خیلی پیش‌بینی نیست.

برچسب ها: کرونا ، جهان ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END