آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
گزارشی خواندنی
برای اینکه بدانید کدام یک از منتخبین مجلس یازدهم بیشترین و کمترین درصد آرا درحوزه انتخابیه خود را کسب کرده‌اند، این گزارش را بخوانید.

برای اینکه بدانید کدام یک از منتخبین مجلس یازدهم بیشترین و کمترین درصد آرا درحوزه انتخابیه خود را کسب کرده‌اند، این گزارش را بخوانید.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد و نتیجه قطعی ۱۹۷ حوزه انتخابیه مشخص شده است. انتخابات در ۱۱ حوزه انتخابیه نیز به دور دوم کشیده شد.

پس از اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد که تعداد کمی از نمایندگان مجلس دهم توانسته‌اند به مجلس یازدهم راه یابند.


براساس آمار قطعی ستاد انتخابات کشور درباره منتخبین مجلس یازدهم از مجموع ۲۷۹ منتخب راه یافته به مجلس یازدهم، ۱۷۲ منتخب سابقه نمایندگی مجلس را نداشتند، ۱۰۷ نفر سابقه نمایندگی در ادوار مجلس را داشتند و ۵۶ نفر از نمایندگان کنونی مجلس هستند.

همچنین ۱۷۳ تن از نمایندگان مجلس دهم در این دوره از انتخابات نامزد شدند که تنها ۵۶ تن از آنها موفق شدند، به مجلس یازدهم راه یابند و ۱۱۷ نفر از آنها نتوانستند اعتماد مجدد مردم حوزه‌های انتخابیه خود را کسب کنند. 

اما جالب است که بدانید کدام یک از منتخبین مجلس یازدهم بالاترین درصد آرا نسبت به حوزه انتخابیه خود را کسب کرده‌اند.

خبرنگار فارس از ستاد انتخابات و شورای نگهبان کسب اطلاع کرد که بر این اساس حسینعلی حاجی‌دلیگانی منتخب مردم شاهین‌شهر با کسب ۸۸ درصد آرای حوزه انتخابیه خود با بالاترین میزان رای وارد مجلس یازدهم خواهد شد.

همچنین مهرداد ویس کرمی منتخب مردم خرم‌آباد نیز با کسب ۲۰.۴۳ درصد آرا کمترین میزان آرا را دارد.

در جدول زیر می‌توانید اسامی ۳ منتخب حائز بیشترین آرا و ۳ منتخب حائز کمترین آرا در انتخابات مجلس یازدهم را ببینید.

بیشترین آرا:

حسینعلی حاجی دلیگانی شاهین‌شهر  ۸۸ درصد
محمدباقر قالیباف  تهران ۷۵ درصد
سیدجواد ساداتی‌نژاد  کاشان و آران و بیدگل ۷۴ درصد

 کمترین آرا:

مهرداد ویس کرمی خرم آباد ۲۰.۴۳
محمد علیپور ماکو ۲۰.۶
حسن همتی شاهین‌دژ ۲۰.۸
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END