آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
هوادار بارسا مضطرب و نگران
باید به شدت نگران بود؛ چرا که مسی حالا از باشگاه بارسلونا دلخور است و خطر جدی قطع ارتباط بین دو طرف وجود دارد. بندی در قرارداد مسی، باشگاه را عملا هیچ کاره کرده است.

بارسلونا شب گذشته زلزله شدیدی را تجربه کرد که می تواند عواقب غیرمنتظره ای داشته باشد. آبیدال در مصاحبه خود و در مورد دلیل اخراج ارنستو والورده به نارضایتی بخش گسترده ای از بازیکنان اشاره کرد و اینکه برخی زیر نظر والورده تمایلی برای تمرین کردن نداشتند. حرف هایی که واکنش منفی لیونل مسی را در پی داشت و او در اینستاگرام خطاب به آبیدال از وی خواست که وقتی اتهام می زند، اسم بازیکنان ناراضی را هم بیاورد و در غیر این صورت حیثیت همه را خدشه دار کرده است. مسی از آبیدال خواست که خودش نیز مسئولیت کارهایش را بپذیرد.

پیغامی که بدون شک فراخوانی به سران باشگاه برای اتخاذ تصمیماتی جدید بود.

 

 

 

 

وارد بحرانی عمیق در بارسلونا شده ایم؛ جایی که افسانه ای چون مسی مدیر فنی باشگاه را زیر سوال می برد. حرف های آبیدال قطعا مورد استقبال رختکن بارسا قرار نگرفته و واکنش مسی در واقع واکنش تمام بازیکنان بود. اتفاقی که در باشگاه بارسلونا بی سابقه است.

از این گذشته بارسا حالا در وضعیتی قرار گرفته است که شاید بهترین بازیکن تاریخش را از دست بدهد؛ اگر جوزپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه نتواند این بحران را به خوبی مدریت کند. شکافی عمیق در باشگاه ایجاد شده است که در صورت تعلل، جبرانش غیرممکن خواهد بود چرا که بازیکنی به نمایندگی از رختکن صحبت کرد که یک نام معمولی نیست. صحبت از لیونل مسی است و حرف های او می تواند تیم مدیریتی فعلی و آینده ورزشی بارسا با این مدیران را متزلزل کند.

 

 

Image result for messi neymar"

 

 

نیاز نیست چندان باهوش باشیم تا متوجه شویم که ناراحتی مسی یک ناراحتی معمولی نیست و او مدت هاست که از خیلی مسائل درون باشگاه به خصوص اتفاقات چند ماه اخیر ناراضی است.

تابستان و در مصاحبه با اسپورت، مسی علنا از تمایلش برای بازگشت نیمار و ناکامی باشگاه در این امر صحبت کرد و گفت که نمی داند آیا سران باشگاه همه تلاش خود برای بازگرداندن نیمار را انجام دادند یا خیر. در آن مقطع بسیاری سعی کردند تا حرف های او را توجیه کنند و عنوان کردند که هدف مسی کنایه زدن به بارتومئو نبوده است ولی حالا کاملا عیان است که مسی از سیاست های ورزشی باشگاه و عملکرد مدیر فنی به شدت دلخور است.

می توان استنباط کرد که مسی از شیوه اخراج ارنستو والورده، از سفر نماینده های باشگاه به قطر برای مذاکره با ژاوی و نیز از ناکامی باشگاه در جذب یک مهاجم به جای سوارز در نقل و انتقالات زمستانی ناراضی است.

 

 

 

 

جدای از همه این مسائل اما موردی وجود دارد که باعث اضطراب در میان هواداران می شود؛ اینکه مسی با استناد به بندی در قراردادش، می تواند هر زمان که بخواهد باشگاه را ترک کند.

باید به شدت نگران بود؛ چرا که مسی حالا از باشگاه دلخور است و خطر جدی قطع ارتباط بین دو طرف وجود دارد.

اینکه چگونه این سونامی مدیریت شود، می تواند در آینده باشگاه تاثیر مسقیم داشته باشد ولی اگر کسی فکر می کند این طوفان به خودی خود فرو می نشیند، فراموش نکند که هر اتفاق بد، همیشه مستعد بدتر شدن است. باید مراقب بود؛ خیلی خیلی مراقب.

 
منبع: ورزش سه
برچسب ها: مسی ، بارسلونا
Histats.com START (standard) Histats.com END