آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
جام جهانی 2019 والیبال
تیم های ملی ایران و ایتالیا در دهمین روز جام جهانی به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری ایتالیا به پایان رسید.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس، تیم ملی والیبال ایران در نهمین بازی خود در جام جهانی 2019 والیبال از ساعت 9:30 به مصاف ایتالیا رفت که این بازی با برتری 3 بر 2 ایتالیا همراه شد. در حالی که ایران می توانست این بازی را 3 بر صفر ببرد اما در کمال ناباوری سه امتیاز را از دست داد.

ایران و ایتالیا شرایط مشابه یکدیگر دارند و در این دوره از رقابت ها نتایج خوبی نگرفتند. ایتالیا با 4 برد 12 امتیازی و ایران با 4 برد 11 امتیازی است. دو تیم در جدول نزدیک به هم هستند و همین حساسیت بازی را افزایش داد.

تیم ملی ایران با ترکیب معروف، غفور، شفیعی، مجرد، اسفندیار و عبادی پور به مصاف حریف رفت. ایتالیایی ها نیز با اسبرتولی، کوی، روسو، آنزانی، نلی و کاووتو بازی را شروع کرد.

گزارش بازی

ست اول 27-25 ایران

ایتالیا بازی را بهتری شروع کرد و 6-3 هم پیش افتاد. در اوایل این ست ضعف تیم ملی در توپ گیری کاملا مشهود بود.در حالی که بازی 7-5 بود معروف به خط سرویس رفت و توانست دو امتیاز پشت سر هم از این خط کسب کند. در سرویس سوم هم شفیعی بازیکن ایتالیا را دفاع کرد تا بازی 8-8 مساوی شود. در حالی که ایران 4 امتیاز عقب بود توانست علاوه بر مساوی کردن بازی 12-10 پیش بیفتد و همین باعث گرفتن وقت استراحت از سوی سرمربی ایتالیا شد. این ست بسیار پرافت و اخیز بود و چندین بار تیم های از حریف پیش افتادند اما نتوانستند بازی را به سود خود نگه دارند. در امتیاز 22-21 به نفع ایتالیا معروف بیرون رفت و کریمی به جای او به میدان آمد. در حالی که ایتالیا یک امتیاز برای پیروزی در این ست می خواست توپ گیری و اسپک خوب ایران بازی را 24-24 کرد. در ادامه هم دو امتیاز پیاپی میلاد عبادی پور ایران را در شرایط برتری قرار داد و در نهایت این ست 27-25 به نفع ایران به پایان رسید.

ست دوم 29-27 ایران

ایران ست دوم را کمی بهتر شروع کرد و توانست 4 بر یک پیش بیفتد اما ایتالیا در امتیاز 5 بازی را به تساوی کشاند.تک دفاع شفیعی برابر بازیکن سرعتی ایتالیا، ایران را ۱۱ ر ۹ جلو انداخت. سرویس قدرتمند غفور باعث اشتباه ایتالیایی ها در دریافت شد و ایران به امتیاز ۱۵ رسید. از اواسط ست دوم بازی نزدیک شد و دو تیم ۱۸_۱۸ شدند و کوی هم یک امتیاز سرویس گرفت. بیرون رفتن توپ با برخورد به دست ایرانی ها ایتالیا را ۲۱_۱۹ پیش انداخت. ایران که 22-19 عقب بود بعد از وقت استراحتی که کولاکوویچ گرفت توانست بازی را مساوی کند. بازی هم ایران در امتیاز 24-23 بازی را به تساوی کشاند تا شرایط به مانند ست اول شود. گابریله نلی بازیکن ایتالیا اشتباهات پرتعدادی در امتیازهای پایانی تیمش داشت و از لحتظ روحی هم بهم ریخت. به مانند ست اول تیم ایران در ست دوم 29-27 پیروز شد تا دو ست از حریف پیش بیفتد.

تا پایان ست دوم عبادی پور 15، کوی و نلی 14 و غفور 11 امتیاز را کسب کردند. در دفاع و سرویس برتری از آن ایران بود. شاگردان کولاکوویچ در دفاع 5 بر 3 و در سرویس 6 بر 3 برتر از ایتالیا بودند. تیم ملی همچنین در توپ گیری و دریافت ها نیز بهتر بودند هرچند که خطاهای بیشتری نسبت به حریف داشتند.

ست سوم 30-28 ایتالیا

بازی در ست سوم پایاپای پیش رفت اما به مرور شاگردان کولاکوویچ بهتر بازی کردند و 10-6 جلو افتادند. ایتالیا که تلاش می کرد امتیازات را جبران کند نه تنها موفق به این کار نشد بلکه ایران توانست 13-8 جلو بیفتد و بلنجینی مجبور به گرفتن وقت استراحت شد. سرویس نلی مستقیم تبدیل به امتیاز شد و ایتالیا اختلاف را کم کرد. رقم خوردن امتیاز 19-17 کولاکوویچ را مجبور کرد برای کم نشدن امتیازات وقت استراحت بگیرد. در ادامه ایتالیا موفق تر از قبل ظاهر شد و توانست بازی را 21-21 کند. این ست که بسیار حساس و نزدیک دنبال شد در نهایت با نتیجه 30-28 به نفع ایتالیا به پایان رسید.

ست چهارم 25-17 ایتالیا

ایتالیا که از پیروزی در ست سوم روحیه گرفته بود بهتر بازی کرد و ۸_۶ جلو افتاد. در حالی که در ست های گذشته ایتالیا دفاع روی تور خوبی نداشت در این ست در این خط بهتر کار کرد. در امتیاز 12-8 کولاکوویچ وقت استراحت گرفت. روند امتیازگیری ایتالیا ادامه داشت و بازی 16-10 به نفع این تیم شد. در امتیاز22-16 به نفع ایتالیا شیرجه بلند اسفندیار باعث مصدومیت شدید این بازیکن از ناحیه کتف شد. فیاضی به جای او به میدان آمد. در نهایت این ست با برتری 25-17 ایتالیا همراه شد. تا برنده بازی در ست پنجم مشخص شود.

ست پنجم 15-13 ایتالیا

در ست پنجم و سرنوشت ساز پنجم ابتدا ایران از ایتالیا عقب افتاد اما در امتیاز 6 بازی مساوی شد. در این ست هم دو تیم پایاپی پیش رفتند و درحالی که ایران 13-11 عقب بود بازی را مساوی کرد و بلنجینی وقت استراحت گرفت. در نهایت ایتالیا با نتیجه 15-13 برنده این ست شد تا بازی باخته را 3 بر 2 ببرد.

این ششمین شکست ایران و پنجمین پیروزی ایتالیا در جام بود.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در جام جهانی از ساعت 7 سه شنبه 23 مهر به مصاف لهستان می رود.

 
منبع: جی پلاس
برچسب ها: والیبال
Histats.com START (standard) Histats.com END