آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۴۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
واکنش وزیر دفاع عراق
نجاح الشمری، وزیر دفاع عراق در گفت‌وگو با شبکه العربیه حملات پهپادی اخیر جنبش انصارالله یمن به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان را محکوم کرد.

وزیر دفاع عراق هرگونه تجاوز به نیروهای ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح "مقابله با داعش" و یا سفارتخانه‌ها در خاک این کشور را رد کرد.

به گزارش ایسنا، نجاح الشمری، وزیر دفاع عراق در گفت‌وگو با شبکه العربیه حملات پهپادی اخیر جنبش انصارالله یمن به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان را نیز محکوم کرد.

وی همچنین از وجود هماهنگی امنیتی میان بغداد و ریاض برای تأمین امنیت مرزها و آمادگی‌های امنیتی برای بازگشایی گذرگاه "عرعر" خبر داد.

الشمری ادامه داد: بغداد به دنبال امضای توافقنامه امنیتی با کشورهای همسایه با هدف تضمین امنیت مرزهایش است.

وزیر دفاع عراق همچنین هرگونه تجاوز به نیروهای ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح "مقابله با داعش" و یا سفارتخانه‌ها در خاک این کشور را رد کرد.

وی در واکنش به اخبار منتشر شده درباره بحران در وزارت دفاع عراق به دنبال تصمیم انتصاب عبدالوهاب الساعدی، فرمانده نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم در این وزارتخانه، هرگونه بحران در پرونده الساعدی را رد و این تصمیم را طبیعی دانست.

الشمری خاطرنشان کرد: هیچگونه درگیری در داخل دستگاه نظامی عراق وجود ندارد و ما اجازه نمی‌دهیم که کسی به این دستگاه خدشه وارد کرده و آن را تضعیف کند.

وی همچنین هرگونه مداخله سیاسی در فعالیت ارتش عراق را رد کرد.

برچسب ها: آرامکو ، عراق ، یمن
Histats.com START (standard) Histats.com END