آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۳۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
شنیده شده برخی دستگاه های امنیتی در قالب و پوشش برخی نهادهای فرهنگی با اعمال فشار بر هیئت های عزاداری حسینی در یزد خواستار سانسور اشعار آنان می شوند.
به گزارش فیدوس: جواد امام، فعال سیاسی اصلاح طلب در کانال تلگرامی خود نوشت:

شنیده شده برخی دستگاه های امنیتی در قالب و پوشش برخی نهادهای فرهنگی با اعمال فشار بر هیئت های عزاداری حسینی در یزد خواستار سانسور اشعار آنان می شوند.

گفته شده در آستانه فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، این اعمال فشارها با دریافت اشعار نوحه هیئت های بزرگ و تاثیرگذار و تغییر شعر و تهدید به ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای شاعران، مداحان و مسئولان هیئت ها و احضار و برخی اقدامات محدود کننده دیگر صورت گرفته است.

خبرهای رسیده حاکی از این است که برخی هیئت ها به خاطر فشارهای وارد شده برای تغییر سلیقه ای اشعارشان از اجرای برنامه های عادی خود صرفنظر و امتناع کرده اند که از سوی دیگر با خواست مردم روبرو شده و در دوراهی خواست مردم یا خواست عوامل فشار بلاتکلیف هستند !

هیئت های عزاداری حسینی از دیرباز از جمله نهادهای مردمی و آزادمردانی بوده اند که با عشق به امام حسین و اهل بیت علیهم السلام همواره پاسدار ارزش های دینی و فریادگر پیام حسینی بوده اند و در ادوار گذشته هرگاه با محدودیت هایی روبرو شده اند، راه خود را گشوده اند.

تجربه تاریخی گذشته نشان داده اعمال فشار برای محدود کردن آزادی بیان به خصوص برای هیئت های عزاداری حسینی عاقبت خوبی برای عوامل فشار نداشته است.

امیدواریم در صورت صحت شنیده ها، عاملان فشار با رعایت قانون به حقوق شهروندان احترام گذاشته و دست از اعمال سلیقه های تنگ نظرانه که موجب حرکت های خارج از قاعده می شود، بردارند و همت و انرژی خود را برای خدمتگزاری بهتر به عزاداران حسینی و تسهیل برنامه های آنان مصروف دارند، همان عزادارانی که برخی بزرگان، خاک پای آنان را توتیای چشم خود می کردند و آنان را احیاگر پیام مظلوم ترین امام شهید می دانستند.
منبع: انصاف نیوز
Histats.com START (standard) Histats.com END