آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
مجمع دانشجویان عدالتخواه آرمان طی بیانیه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، ضمن تاکید بر شدت گرفتن روند مقابله با فساد در این نهاد مطالبی را در خصوص مشکلات کارگران هفت تپه عنوان کرد.
به گزارش فیدوس: در بخشی از این بیانیه آمده است: صدور برخی احکام ناعادلانه از ناحیه برخی قضات نشانگر همراه نبودن بخشی از بدنه قوه قضاییه با جنابعالی است. لذا شاهد آن هستیم که چندی قبل از این سخنان ارزشمند جنابعالی در تکریم کارگران، حکم‌هایی در تاریخ ۲۸ مرداد ۹۸ در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری در شهرستان شوش برای ۹ تن از کارگران کارخانه کشت و صنعت هفت تپه صادر شده که به نظر دور از انصاف و عدالت می‌آید.
مجمع دانشجویان عدالتخواه آرمان طی بیانیه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، ضمن تاکید بر شدت گرفتن روند مقابله با فساد در این نهاد مطالبی را در خصوص مشکلات کارگران هفت تپه عنوان کرد.

متن کامل بیانه این تشکل دانشجویی بشرح ذیل میباشد:

خوشبختانه امروز شاهد آن هستیم که تغییر رویکردهای فراوانی در دستگاه قوه قضاییه صورت گرفته و روند مقابله با فساد شدت روز افزون یافته، ولیکن برخی اتفاقات ناگواری که در همین دستگاه شاهد آن هستیم؛شیرینی این شادی را به کام ما تلخ می‌کند.

صدور برخی احکام ناعادلانه از ناحیه برخی قضات نشانگر همراه نبودن بخشی از بدنه قوه قضاییه با جنابعالی است. لذا شاهد آن هستیم که چندی قبل از این سخنان ارزشمند جنابعالی در تکریم کارگران، حکم‌هایی در تاریخ ۲۸ مرداد ۹۸ در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری در شهرستان شوش برای ۹ تن از کارگران کارخانه کشت و صنعت هفت تپه صادر شده که به نظر دور از انصاف و عدالت می‌آید.

دادگاه این 9 کارگر را به جرم اخلال در نظم عمومی به تحمل 8 ماه حبس و 30 ضربه شلاق تعزیری محکوم کرده است، این در حالی است که برخی از محکومین مدعی آن بودند که اصلاً در تجمع حضور نداشتند و علیرغم ارائه اسناد و مدارک لازم محکوم گشته‌اند. هرچند محکومیت کسی که به دنبال حقوق خود می باشد از اساس جای سوال دارد.

ما از شما می‌خواهیم که سخنان دردمندانه کارگران هفت تپه را هم بشنوید چیزی که در مورد اعتراض‌های کارگری می‌بایست مورد توجه قرار بگیرد امنیتی زدایی و محکومیت جدایی از این اعتراضات است که امروز شاهد آن هستیم که برخوردهای امنیتی و قضایی با کارگران منجر به آن شده است که دیگر کمتر کارگری جرات مطالبه حق خود را داشته باشد و از مقابل با ظلم نترسد.

اینکه هر فردی بتواند برای احقاق حقوق خود فریاد بزند اولین و ابتدایی ترین حق است که می‌بایست برای هر انسانی قائل شد ولی متاسفانه برخوردهای امنیتی و قضایی در شهرهای مختلف فریاد زدن را از کارگران گرفته و موجب آن شده که مفسدین با خیال راحت‌تری به فساد بپردازند.

لذا از شما خواستاریم اولاً به این مورد کارگران هفت تپه ورود کرده و جلوی برخوردهای اشتباه با این کارگران عزیز که در جرم‌های آنها بحث‌های امنیتی وجود ندارد و صرفاً به عنوان اخلال در نظم عمومی ماده را بگیرید به طور کلی ‌برای بحث‌های کارگری و مشکلات کارگران تمهیدات جدی‌تری را بیاندیشید.
منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران
Histats.com START (standard) Histats.com END