آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
داور ترکیه‌ای از مدافع اسپانیا در دیدار برابر رومانی به خاطر نشان دادن کارت زرد عذرخواهی کرد.
به گزارش فیدوس: داور ترکیه‌ای از مدافع اسپانیا در دیدار برابر رومانی به خاطر نشان دادن کارت زرد عذرخواهی کرد.
به نقل از آس، تیم ملی فوتبال اسپانیا پنجشنبه شب در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ توانست ۲ بر یک رومانی را شکست دهد. گل نخست لاروخا را سرخیو راموس از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. مدافع اسپانیایی شادی گل خاصی داشت و نشان داد که عینک روی چشمانش است. به همین خاطر دنیز آیتکین، داور سرشناس ترکیه ای او را جریمه کرد. راموس در واقع این شادی گل را به برادر زاده اش تقدیم کرد و قصد نداشت هواداران را تحریک کند. مدافع اسپانیایی در این رابطه گفت: پس از پایان نیمه نخست به آیتکین توضیح دادم که شادی پس از گلم برای برادرزاده‌ام بود. خواستم او را تشویق کنم و به همین خاطر گلم را به او تقدیم کردم اما داور آن حرکت را این چنین ندید و من را جریمه کرد.
پس از توضیحات راموس، داور از کار خود پیشمان شد و از بازیکن اسپانیایی عذرخواهی کرد. با این حال داور از بازیکنان تیم ملی اسپانیا رضایت نداشت. به همین خاطر پس از ۶ سال یکی از ملی پوشان را اخراج کرد. آخرین باری که یکی از بازیکنان لاروخا اخراج شده به سال ۲۰۱۳ برمی گشت. جرارد پیکه در آن سال کارت قرمز دریافت کرد. دیشب برابر رومانی دیگو یورنته اخراج شد.
نخستین پیروزی تاریخ اسپانیا در رومانی این چنین رقم خورد. در این شب روبرت مورنو به صورت رسمی اولین بازی اش را به عنوان سرمربی اسپانیا تجربه کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END