آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
وزیر کار با اشاره به ابلاغ دستورالعمل شناسایی و حذف یارانه اقشار پردرآمد تا یک هفته آینده شناسایی دهک‌های پر درآمد خبر داد.
به گزارش فیدوس: وزیر کار با اشاره به ابلاغ دستورالعمل شناسایی و حذف یارانه اقشار پردرآمد تا یک هفته آینده شناسایی دهک‌های پر درآمد خبر داد.

محمد شریعتمداری وزیر کار دیروز در حاشیه نشست زنان تعاونگر در پاسخ به سؤالی مربوط به تکلیف دولت برای شناسایی دهک‌های پردرآمد و حذف یارانه آن ها گفت: ماه قبل مهلت اجرای آیین‌نامه و دستورالعمل شناسایی دهک‌های پردرآمد به پایان رسید و ابلاغ شد. وی گفت: همچنین استانداران برای شناسایی اقشار با درآمد بالا همکاری می‌کنند و بانک‌های اطلاعاتی موجود استان‌ها را باید شناسایی و معرفی کنند که البته هنوز این دستورالعمل به استانداران ابلاغ نشده است، به محض این که دستورالعمل اجرایی آماده و ابلاغ شود، کار شناسایی دهک‌ها انجام می‌شود. وی با تاکید بر این که این آیین نامه با تکمیل اطلاعات تا یک هفته آینده به استانداران ابلاغ خواهد شد، افزود:‌ همه دستگاه‌ها هنوز اطلاعات مربوط را به استانداران نداده‌اند و اطمینان داشته باشید هر میزان که امکان شناسایی اقشار پردرآمد وجود داشته باشد،‌ طرح شناسایی دهک‌ها و حذف آن ها از یارانه با کمترین خطا انجام می‌شود. شریعتمداری در پاسخ به سؤالی درباره امکان حذف سه دهک از یارانه، گفت: امکان شناسایی سه دهک سخت است و ما با دقت و وسواس شناسایی افراد پردرآمد را انجام می‌دهیم؛ تا آخر شهریور این شناسایی آغاز می‌شود و امیدواریم تا پایان سال شناسایی به اتمام برسد.شناسایی و حذف یارانه سه دهک، طی پنج سال اخیر همواره جزو مصوبات مجلس بوده است و آیین نامه آن نیز همواره از سوی دولت ابلاغ شده است اما در عمل تعداد اندکی حذف شده اند
Histats.com START (standard) Histats.com END