آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
رخشان بنی‌اعتماد، آزاده موسوی و مهراوه شریفی‌نیا فیلم‌سازان سرشناس ایرانی و آنانیا چاکرابورتی فیلم‌ساز هندی در پنجمین جشنواره جهانی فیلم زنان هرات حضور یافتند.

به گزارش فیدوس: پنجمین جشنواره بین المللی فیلم زنان-هرات روز دوشنبه ۴ سنبله/شهریور با عبور ۵۰ تن از چهره‌های فیلم و سینمای افغانستان و جهان از روی فرش قرمز در کابل آغاز شده بود.

در این جشنواره چهار روزه فیلم، ۴۷ فیلم از میان ۲۰۰ فیلم‌ ارسالی از کشورهای روسیه، برزیل، اسپانیا، اوکراین، ایران، ترکیه، هند، ازبکستان و کشورهای دیگر به این جشنواره برگزیده شده بود.

از این میان ۱۱ فیلم برتر برای بخش مسابقه ملی (افغانستان) و ۳۷ فیلم برای بخش بین‌المللی و دو فیلم برای نمایش ویژه خارج از مسابقه انتخاب شدند.

ملانیا ترامپرویا سادات برگزار کننده جشنواره فیلم زنان هرات، فیلم ساز افغان جوایز متعدد بین المللی فیلم را دریافت کرده. خانم سادات جایزه "زنان شجاع" وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۲۰۱۸ را از ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا دریافت کرد.
برنامه‌های تقدیر از سینماگران موفق افغانستان و ایران و نیز هیات داوری همراه با ساز و موسیقی محلی در این جشنواره اجرا شد.

داوران و فیلم‌سازان سرشناس از کشورهای ایران، هند، آلمان، اسپانیا و افغانستان به داوری ۴۷ فیلم برگزیده پرداختند.

هیأت داوران ۵ فیلم سینمای افغانستان، ایران و جهان به عنوان فیلم‌های برتر جشنواره انتخاب و جایزه اعطا کردند.

.
Histats.com START (standard) Histats.com END