آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
یک نشریه ایتالیایی به بروز مشکلی جدید برای سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران پرداخته و جزئیات آن را تشریح کرده است.
به گزارش فیدوس: نشریه کوریره‌دلاسرای ایتالیا با انتشار یک خبر تحت عنوان «استراماچونی در ایران زندانی شده و دیگر نمی‌تواند این کشور را ترک کند» به بروز یک مشکل برای خروج سرمربی تیم فوتبال استقلال از خاک ایران جهت بازگشت به کشورش اشاره کرده است.
ظاهراً با فرا رسیدن هفته بازی‌های ملی و تعطیلی موقت بازی‌های باشگاهی، استراماچونی و خانواده‌اش قصد بازگشت به ایتالیا را داشته‌اند که در فرودگاه امام خمینی اجازه خروج از کشور به آنها داده نمی‌شود، چرا که ویزای توریستی او منقضی شده که البته طبق ادعای کوریره این موضوع نمی‌تواند صحت داشته باشد. این نشریه می‌نویسد که سرمربی استقلال قرار بوده به صورت غیرمستقیم (از طریق یک پروازه به دوحه و از آنجا به رم) خودش را به کشورش برساند اما پلیس فرودگاه او را به خاطر منقضی بودن ویزای توریستی‌اش متوقف کرده است.
کوریره دلاسرا در این باره می‌نویسد: سرمربی سابق اینتر در فرودگاه توسط پلیس متوقف شد، چرا که مدت ویزای توریستی‌اش منقضی شده است. این ماجرا برای کسی که 80 روز است دارد با مجوز کار در این کشور کار می‌کند، خیلی عجیب است. به همین دلیل استراماچونی اکنون واقعاً احساس می‌کند که در خاک کشوری دیگر زندانی شده است. بعد از تنها یک ماه، بهشت ایران برای استراماچونی به یک کابوس تبدیل شده است. خطیر، معاون ورزشی باشگاه استعفا کرده، زمین تمرینی هرگز آماده نشده و بازار هم دردسرهای خودش را برای او داشت اما دردسرهای او تمام شده؟ نه. پنجشنبه او و هماهنگ کننده‌اش سباستین لتو وارد ترمینال فرودگاه شدند اما به خاطر منقضی بودن ویزای توریستی‌اش از خروج او ممانعت به عمل آمد. او اما ویزای کاری دارد. داستانی جنون‌آ‌میز.
نشریه گاتزتادلواسپورت هم به این داستان پرداخته است و دلیلی مشابه را برای ممانعت از خروج سرمربی استقلال از خاک ایران ذکر کرده است.

Histats.com START (standard) Histats.com END