آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۲۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
حضور 8 ستاره در خط آتش تراکتور نه تنها کار دنیزلی را برای میدان دادن به آنها سخت می‌کند که برای خط دفاع پرسپولیس و حریفان بعدی مشکل ساز خواهد شد.
به گزارش فیدوس: حضور 8 ستاره در خط آتش تراکتور نه تنها کار دنیزلی را برای میدان دادن به آنها سخت می‌کند که برای خط دفاع پرسپولیس و حریفان بعدی مشکل ساز خواهد شد.
تراکتور اگرچه امسال در نقل و انتقالات همچون سال گذشته هیاهوی زیادی به راه نینداخت اما این تیم را می توان یکی از پرستاره ترین تیم های لیگ برتر توصیف کرد. سرخ پوشان فوتبال آذربایجان نه تنها اکثر ستاره های خود را از فصل گذشته حفظ کردند که با جذب چند بازیکن داخلی و خارجی مطرح قدرت خرید بازیکن خود را به رخ کشیدند و البته هواداران را امیدوار کردند تا بتوانند طلسم قهرمان نشدن در لیگ برتر را بشکنند.
تراکتور امسال در همه خطوط بازیکنان توانمندی را در اختیار دارد اما وقتی به نفرات خط جلوی این تیم نگاه می کنیم به قدرت هجومی آنها بیشتر از هرچیز پی می بریم.
در پست های هجومی تراکتوری ها علاوه بر اینکه مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، یوکیا سوگیتا وساسان انصاری را حفظ کردند، رضا شکاری پدیده چند سال اخیر فوتبال ایران و همچنین 3 بازیکن خارجی باسابقه و توانمند را جذب کردند. میمبلا بازیکن پرویی، کوین فورچونه مهاجم فرانسوی و مازولا وینگر گلزن برزیلی خریدهای خارجی تراکتور برای فصل جدید هستند که باعث قدرتمند شدن خط حمله این تیم شده اند.
حضور 8 ستاره با نام های بزرگ در خط جلوی تراکتور یک اتفاق ویژه برای هواداران این تیم محسوب می شود. از آنجایی که دنیزلی در بازی گذشته با نفت مسجدسلیمان تیمش را با با سیستم 1-3-2-4 به میدان فرستاد و از 4 بازیکن در خط جلو استفاده کرد، احتمالا او در بازی های بعدی نیز چنین روشی را برای بازی تیمش برگزیند. او اما با توجه به داشتن ستاره های پرتعداد در این بخش از زمین دچار یک سردرگمی برای بازی دادن به آنها می شود.
سرمربی ترک تبار تراکتور در بازی قبلی مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و یوکیا سوگیتا را در پست های هافبک هجومی به زمین فرستاد و از ساسان انصاری در نوک حمله استفاده کرد. حالا اما برای بازی با پرسپولیس دست دنیزلی بسیار بازتر است. علاوه بر اینکه مازولا می تواند در ترکیب بازی کند، کارت بازی میمبلا و فورچونه نیز رسیده و حضور این 3 بازیکن خارجی شرایط بهتری را رقم خواهد زد. از سوی دیگر رضا شکاری نیز نشان داده بازیکنی است که می تواند موثر واقع شود. به عبارت بهتر دنیزلی کار سختی برای انتخاب 3 بازیکن به عنوان هافبک هجومی از بین شجاعی، دژاگه، شکاری، سوگیتا، مازولا و میمبلا خواهد داشت. همچنین او باید از بین ساسان انصاری و کوین فورچونه یکی را به عنوان مهاجم نوک برگزیند. ضمن اینکه محمدرضا آزادی مهاجم جوان تراکتوری ها نیز می تواند در مواقع لزوم به زمین برود.
به همه اینها باید یک مساله مهم را نیز اضافه کنید که دنیزلی مهدی تیکدری که یک هافبک هجومی است در پست دفاع راست بهره می گیرد وگرنه این بازیکن را هم باید به ستاره های خط هافبک اضافه می کردیم. از طرف دیگر احسان حاج صفی نیز در تیم دنیزلی عملا به یک هافبک دفاعی تبدیل شده که با قدرت بازیسازی و ضربه به توپ بالا می تواند بر قدرت هجومی تراکتور اضافه کند.
با این تفاسیر به نظر می رسد خط دفاع پرسپولیس در بازی روز جمعه با تراکتور مقابل چشمان ده هزار از هواداران تبریزی کار بسیار دشواری داشته باشد. جایی که تراکتور قصد دارد اولین برد فصل را در خانه جشن بگیرد و پرسپولیس نیز به عنوان مدعی قهرمانی برای آنکه در کورس بماند چاره ای از موفقیت ندارد.
Histats.com START (standard) Histats.com END