آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۴
کارشناس والیبال با تاکید بر اینکه آینده نگری برای والیبال وجود ندارد، گفت: ایگور کولاکوویچ برای تقویت رزومه‌اش به دنبال پیروزی است و از نتیجه نگرفتن ترس دارد.
به گزارش فیدوس: ناصر شهنازی درباره زمان آغاز رقابت‌های لیگ برتر والیبال گفت: زمان شروع مسابقات با توجه به بازی‌های تیم ملی معقول است ولی تاریخ قرعه کشی رقابت‌ها با مسابقات قهرمانی آسیا تداخل دارد. زمانی که تمام فدراسیون درگیر مسابقات قهرمانی آسیا هستند چگونه می خواهند قرعه کشی را برگزار کنند؟ می توانستند قرعه کشی را قبل یا بعد از قهرمانی آسیا انجام دهند.
کارشناس والیبال درباره فشردگی رقابت‌های لیگ گفت: با توجه به در پیش بودن مسابقات جام جهانی و انتخابی المپیک مطمئنا مسابقات فشرده‌تر از سال گذشته برگزار خواهد شد. البته هنوز شیوه برگزاری مشخص نیست. سال سختی خواهیم داشت و دلیل اصرار برای پایان مسابقات در انتهای سال را نمی دانم. می توانیم مسابقات را تا سال دیگر ادامه دهیم. باید منتظر ماند و دید چه پیش خواهد آمد.
وی درباره اعزام تیم اصلی به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: بارها گفته‌ام به عنوان یک مربی حرفه‌ای از تفکرات کولاکوویچ سر در نمی‌آورم. نمی دانم ایگور به دنبال چیست؟ به دنبال کسب نتیجه که با آن رزومه اش را قوی کند؟ او با این کار یک تعدادی از بازیکنان را خسته و تعدادی از جوانان با انگیزه را پشت خط می گذارد. تفکر اعزام تیم اصلی به قهرمانی آسیا این است که با توجه همگروهی با قطر و استرالیا کار سختی برای صعود داریم و ممکن است جوانان موفق نشوند.
شهنازی در پاسخ به این سوال که آیا پس از چند سال کار تیم جوانان نمی‌تواند مقابل قطر و استرالیا نتیجه کسب کند؟ گفت: می توانیم ترکیب اصلی و جوان را در کنار هم استفاده کنیم ولی متاسفانه ایگور دیدگاهش با ما متفاوت است و از نتیجه نگرفتن ترس دارد. به همین دلیل با نفرات اصلی در تمامی مسابقات حضور دارد.
وی درباره نقش مسئولان در تصمیمات ایگور گفت: تمام مسئولان ورزش کشور نتیجه گرا هستند و ایگور چون می خواهد نتیجه بگیرد و بماند بی تاثیر نیست. هیچ آینده نگری برای والیبال وجود ندارد و بیشتر به فکر کسب نتیجه هستند. مشخص نیست چه بندهایی در قرارداد ایگور وجود دارد ولی مطمئنا بندی برای پاداش قهرمانی وجود دارد که برای حضور تیم اصلی حساسیت دارد.
شهنازی در پایان گفت: مسابقات جام جهانی اهمیتی در کسب سهمیه المپیک ندارد و تنها برای رنکینگ مهم است. باید دید برای آن مسابقات چه تصمیمی گرفته خواهد شد. برای قهرمانی آسیا با توجه به حضور تیم های قطر و استرالیا و اهمیت صعود به مسابقات کسب سهمیه حضور تیم اصلی قابل توجیه است اما برای جام جهانی خیر و باید از تیم جوان تر استفاده کرد. باید برای آینده والیبال جنگید.
Histats.com START (standard) Histats.com END