آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۴۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
دبیر برنامه یکروزه سرطان‌پستان، با اشاره به چالش‌های درمانی بیماران مبتلا به سرطان پستان، راهکارهای مقابله با شایع ترین سرطان زنان را تشریح کرد.
به گزارش فیدوس: اقدامات پیشگیرانه و درمان به موقع می‌توان با این بیماری مقابله کرد.

وی در آستانه برگزاری گراندراند یک‌روزه سرطان پستان، اظهار داشت: این برنامه هفتم شهریورماه سال جاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در هتل پارسیان اوین برگزار می شود.

جعفری افزود: این برنامه دارای امتیاز بازآموزی برای گروه‌های رادیوانکولوژی، جراحی عمومی، رادیولوژی، آسیب شناسی خون و سرطان بالغین پزشکان عمومی و پزشکی هسته‌ای است که به همت انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این برنامه به صورت سوال و جواب برگزار می‌شود و موضوعاتی همچون چالش‌های درمانی در بیماران سرطان و هورمون درمانی مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

جعفری با اشاره به اینکه سرطان‌پستان امروزه زنان بسیاری را در جهان از جمله کشور ما گرفتار می‌کند، خاطر نشان کرد: علل مختلفی می‌تواند سبب بروز این بیماری شود همچنین در زنانی که سابقه فامیلی ابتلا به سرطان پستان دارند احتمال وقوع مبتلا شدنشان به این بیماری بیشتر است.

وی گفت: همه زنان نسبت به انجام غربالگری باید از سن ۴۰ سال به بعد اقدام کنند به ویژه زنان دارای سابقه فامیلی که باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشند.

دبیر برنامه گراند یکروزه سرطان‌پستان، خاطرنشان کرد: عوامل ژنتیکی و محیطی می‌تواند سبب ابتلا به سرطان پستان شود که با اقدامات پیشگیرانه هم چون ماموگرافی سالانه و درمان به موقع می‌توان با این بیماری مقابله کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END