آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۹۸۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
مدافع پیشین پرسپولیس گفت: برانکو آدم زرنگی بود، وقتی اتفاقات هفته‌های پایانی فصل و جوی که علیه خودش و تیمش به وجود آوردند را حس کرد، بهترین تصمیم را گرفت و رفت.
به گزارش فیدوس: پرسپولیس بعد از رفتن برانکو روز‌های جدیدی را تجربه می‌کند، اما هیچ‌کس نمی‌داند در فصل آینده قرار است چه اتفاقاتی برای سرخپوشان رقم بخورد. شیث رضایی مدافع پیشین پرسپولیس نظرات جالبی در خصوص آینده این تیم داشت که از زبان خودش می‌خوانید.

*به نظر شما، جدایی برانکو چرا رقم خورد؟

شیث رضایی:

بزرگ‌ترین مشکل این است که نمی‌توانند به مربیان و بازیکنان پول بدهند و به همین علت، زمینه جدایی برانکو فراهم شد. البته من هنوز نمی‌دانم پاداش ۱۳۱ میلیارد تومانی باشگاه در لیگ قهرمانان آسیا چه شد و کجا رفت؟ اگر آن پول به حساب باشگاه می‌رسید، شاید شرایط بهتر از این‌ها می‌شد. هیچ‌کس هم به روی مبارکش نیاورد که پول چه زمانی به باشگاه آمد، چی شد و کجا رفت؟

*پس به نظر تو به برانکو پول می‌دادند، می‌ماند؟

شیث رضایی:

فقط این موضوع مطرح نیست. برانکو آدم زرنگی بود، وقتی اتفاقات هفته‌های پایانی فصل و جوی که علیه خودش و تیمش به وجود آوردند را حس کرد، بهترین تصمیم را گرفت و رفت. آن همه ناداوری، سوت‌های اشتباه، جوسازی رسانه‌ای، تهدید، حاشیه‌سازی و… برانکو را از ماندن دلسرد کرد. حق هم داشت. از یک طرف طلبش را نمی‌دادند، از سوی دیگر معلوم نبود برای فصل آینده چقدر با مشکلات مالی مواجه شود و از این طرف نیز، مسائلی را دید که همه چیز را رها کرد و به عربستان رفت.

*واضح‌تر صحبت کن!

شیث رضایی:

برانکو می‌دانست در ایران دیگر نمی‌گذارند پرسپولیس قهرمان شود. دست‌های پشت پرده اجازه تکرار قهرمانی نمی‌داد و تصمیم نهایی را گرفت. بعید می‌دانم در تاریخ، یک باشگاه بتواند در ۳ سال ۷ قهرمانی به دست بیاورد. وقتی این اتفاق افتاد، پیش خودشان گفتند دیگر بس است! من خودم را فرزند پرسپولیس می‌دانم و با تمام وجود دعا می‌کنم باز هم این تیم قهرمان شود ولی باید قبول کنیم شرایط سخت‌تر شده است.

*قرار است اتفاق خاصی رخ بدهد؟

شیث رضایی:

شاید من آدم بدبینی هستم ولی فکر می‌کنم امسال شاهد مسائل زیادی علیه پرسپولیس خواهیم بود. از سوت‌های اشتباه گرفته تا کارت‌های بی‌موقع، محرومیت‌های عجیب و غریب، به‌هم ریختن ذهن بازیکنان، تأخیر در روند واریز پول به حساب اعضای تیم و… منتظر اتفاقات زیادی باشید!

*به نظرت باشگاه در جذب بازیکن عملکرد خوبی داشت؟

شیث رضایی:

من ۹۰ درصد راضی هستم، اما رضایت من فقط به حفظ بازیکنان برمی‌گردد. فرشاد احمدزاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان و وحید امیری باید خودشان را با کیفیت بالاتر نسبت به قبل ثابت کنند. این‌ها به هنر کالدرون و انگیزه بازیکنان برمی‌گردد.

*و جدایی سروش رفیعی و شایان مصلح؟

شیث رضایی:

بیش از ۸ سال پرسپولیس بودم و از این داستان‌ها زیاد دیدم. مهم این است که بدانیم اگر یک مربی، یک بازیکن را نخواست، هیچ ربطی به شرایط بدنی یا کیفیت آن بازیکن ندارد. این دو نفر برای پرسپولیس زحمت کشیدند و امیدوارم شرایط بهتری در آینده داشته باشند.

*با این حال خیلی‌ها از ایرج عرب بابت جدایی بازیکنان نام برده، انتقاد می‌کنند.

شیث رضایی:

عرب به این دلیل تحت فشار نیست، چون کالدرون انتخاب کرده که چه کسانی باشند و چه کسانی نباشند. او باید برانکو را تحت هر شرایطی حفظ می‌کرد. از همان زمان که برانکو رفت، مردم فهمیدند عرب نمی‌تواند مدیر محکمی برای پرسپولیس باشد.

*با نگاهی که داری، به نظر نمی‌رسد کالدرون در پرسپولیس موفق باشد!

شیث رضایی:

کارنامه اش خوب است ولی در شرایط نامناسب به پرسپولیس آمد. البته لیست خیلی خوبی از بازیکنان و امکانات فوق العاده‌ای دارد ولی بعید می‌دانم بگذارند پرسپولیس در این فصل قهرمان شود. او یک نقطه ضعف بزرگ دارد؛ شناختش از لیگ ایران پایین است. نمی‌داند چه اتفاقاتی پشت پرده رخ می‌دهد، نمی‌داند اگر فلان داور را برای بازی گذاشتند، باید فوراً به کمیته داوران نامه بدهد تا تیم داوری تغییر کند. او هیچ چیز از پشت پرده‌ها نمی‌داند.

*واقعاً قرار است این اتفاقات رخ دهد؟

شیث رضایی:

این هم یک نگرانی است. داوران در ایران با یک سوت، شادی را از ۴۰ میلیون نفر می‌گیرند. کالدرون این مسائل را نمی‌داند! به نظر من مدیریت باشگاه از همین حالا باید یک تیم برای جنگ‌های بیرون از زمین جمع و جور کند. این حرفی است که پسر پرحاشیه فوتبال می‌گوید! باید این موضوع را پیش‌بینی کرد که شاید نتایج پرسپولیس در این فصل بیرون زمین رقم بخورد.

*قرار بود قبل از انتخاب کالدرون، باشگاه با افشین قطبی به توافق برسد و…

شیث رضایی:

هیچ مربی ایرانی نمی‌توانست بعد از برانکو سرمربی پرسپولیس شود. من در مورد اسم‌ها حرفی ندارم فقط می‌دانم کالدرون یک مربی تهاجمی است و سبک فوتبال آرژانتینی را به پرسپولیس می‌آورد. از هواداران هم خواهش می‌کنم تا آخرین بازی لیگ از تیم حمایت کنند تا کالدرون موفق شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END