آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۹۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
تیم های ملی کاراته مردان و بانوان ایران با برتری مقابل رقبای خود به دیدار نهایی شانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا راه پیدا کردند.
به گزارش فیدوس: روز پایانی از این دوره از رقابتها به مسابقات بخش تیمی کومیته در هر دو گروه مردان و زنان اختصاص داشت که هر دو تیم ایران با شکست رقبای خود راهی مبارزه پایانی شدند.

تیم مردان ایران ابتدا ۳ بر صفر و با پیروزی‌های باربد صداقت، مهدی قراری زاده و علی اصغر آسیابری ترکمنستان را شکست داد و سپس سه بر یک برابر قزاقستان صاحب پیروزی شد. مهدی خدابخشی، سجاد گنج زاده و علی اصغرآسیابری مردان پیروز تیم کشورمان در این مبارزه بودند و صالح اباذری نیز نتیجه را به رقیب واگذار کرد.

تیم ملی کشورمان در مبارزه سوم به مصاف هند رفت و با پیروزی‌های پورشیب، صداقت و قراری زاده، ۳ بر صفر به پیروزی دست یافت و در نیمه نهایی هم برابر ژاپن بعد از تساوی ۲ بر ۲ با امتیاز شماری بهتر پیروز و راهی دیدار نهایی شد. عربستان رقیب ایران در مبارزه پایانی خواهد بود.

تیم بانوان کشورمان با برتری مقابل ازبکستان و اردن به مرحله نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله هم چین را ۲ بر یک شکست داد و راهی مبارزه پایانی شد. شیما آل سعدی و حمیده عباسعلی رقبای خود را شکست داد و طراوت خاکسار هم بازنده تاتامی را ترک کرد. بانوان ایران برای کسب مدال طلا ژاپن را پیش رو دارند.

تیم ملی کاراته ایران تا کنون موفق به کسب سه مدال طلا توسط خاکسار، عباسعلی و پورشیب، دو نقره توسط علیپور و کاتای تیمی بانوان و چهار مدال برنز توسط بهمن عسگری، سجاد گنج زاده، فاطمه صادقی و کاتای تیمی مردان شده است.

ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی، سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم، زهرا یاوری در وزن ۶۸- کیلوگرم، رضا روشن در وزن ۵۵- کیلوگرم و مجید حسن نیا در وزن ۶۰- کیلوگرم نیز توفیقی در کسب مدال نداشتند.

رقابتهای قهرمانی آسیا عصر امروز به پایان می‌رسد.
Histats.com START (standard) Histats.com END