آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۲۷۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۳ هزار و ۳۰۳ واحد رسید.
به گزارش فیدوس: شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۲۷۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۳ هزار و ۳۰۳ واحد رسید.

بر اساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹ هزار و ۷۱۳ میلیارد ریال در ۲۷۶ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۳۵۲ واحد کاهش به ۶۱ هزار و ۹۵۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۲۳۹ واحد افت به ۴۲ هزار و ۳۱ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۷۹۱ واحد افت به رقم ۲۸۲ هزار و ۴۳۶ واحد رسید، شاخص بازار اول ۵۴۳ واحد کاهش و شاخص بازار دوم ۹۵۷ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۱۷۸ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۶۵، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۴۳ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۱۲۹ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۰۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۰۶، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۰۵ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۸ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۷۹ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۷۸ واحد و سایپا (خساپا) با ۷۷ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

بر پایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات ایران، گروه مپنا (سهامی عام) و پتروشیمی شازند در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۴۰ میلیون و ۶۱ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۲۰۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز نزدیک به پنج واحد افت داشت و بر روی کانال سه هزار و ۳۱۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۵۳۴ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و ۳۵۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نماد پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و بانک دی (دی) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.
برچسب ها: بورس ، شاخص ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END