آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
لالیگا مانند بوندسلیگا دیدار افتتاحیه فصل را به تیم مدافع عنوان قهرمانی اختصاص داد.
به گزارش فیدوس: برخلاف سال‌های گذشته فصل جدید لالیگا با یک بازی مهم آغاز خواهد شد. در دیدار نخست اتلتیک بیلبائو میزبان بارسلونا خواهد بود. این انتخاب همه را شگفت‌زده کرد چون در تابستان‌های گذشته بازی کم‌اهمیت‌تری برای افتتاحیه برگزیده می‌شد. در فصل ۲۰-۲۰۱۹ مدافع عنوان قهرمانی برابر یک تیم بزرگ دیگر قرار می‌گیرد.

نکته‌ای که می‌تواند برای هواداران اسپانیایی عجیب باشد این است که در اروپا این موضوع یک رسم است. در بوندسلیگا رسم است که بازی افتتاحیه هر فصل را مدافع عنوان قهرمانی برگزار می‌کند. این بازی در ورزشگاه تیم قهرمان انجام می‌شود. این اتفاق برای بایرن مونیخ و دورتموند در سال‌های اخیر افتاده است. این بازی در آلمان خاص است چون نخستین بازی رسمی پس از تعطیلات تابستانی است و تنها دیداری است که به صورت رایگان در این کشور پخش می‌شود. بایرن در این فصل در روز جمعه شانزدهم آگوست میزبان هرتابرلین خواهد بود و ZDF آن را به صورت زنده و رایگان پخش خواهد کرد.

در دو فصل اخیر ایتالیا چنین تصمیمی گرفت و یوونتوس بازی افتتاحیه را انجام می‌دهد. برنامه این فصل سری A هنوز مشخص نشده است. در لیگ برتر انگلیس، بازی افتتاحیه میان لیورپول (نایب قهرمان) برابر نوریچ تازه صعود کرده خواهد بود (نهم آگوست ساعت ۲۳:۳۰). همچنین لیگ یک فرانسه با دیدار موناکو و لیون آغاز می‌شود. دیدار پاری سن ژرمن، قهرمان فصل قبل با المپیک نیم، آخرین بازی هفته نخست این لیگ است.
Histats.com START (standard) Histats.com END