آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی روز‌های اخیر عرضه روغن جامد از سوی تولیدکنندگان کاهش یافته که این امر افزایش قیمت را به دنبال داشته است.
به گزارش فیدوس: رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی روز‌های اخیر عرضه روغن جامد از سوی تولیدکنندگان کاهش یافته که این امر افزایش قیمت را به دنبال داشته است.

محمد آقاطاهر در خصوص وضعیت روغن در بازار گفت: در زمینه روغن جامد عرضه در مقایسه با قبل کاهش داشته که این مسئله باعث ایجاد کمبود در بازار شده است.

وی افزود: تولیدکنندگان با توجه به افزایش قیمت حلب و سایر مواد اولیه می‌خواهد قیمت‌ها را افزایش دهد، اما دولت اجازه این افزایش قیمت را نمی‌دهد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار کرد: تولیدکنندگان مواد غذایی برای یک نوبت افزایش قیمت داشته اند، اما از آنجایی که این افزایش از دید آن‌ها مناسب نبوده برای نوبت دوم درخواست افزایش قیمت داده اند.

آقاطاهر تصریح کرد: کمبود روغن جامد در بازار باعث شکل گیری دلالی و سواستفاده برخی افراد شده، ولی اگر قیمت و توزیع مناسب شود این دست از مشکلات برچیده می‌شوند.

وی با بیان اینکه اطلاعی از میزان و درصد درخواست افزایش قیمت ندارم، عنوان کرد: در شرایط فعلی مصرف کننده کالا را با قیمت بیشتر از متعارف خریداری می‌کند که با حرکت به سمت متعادل کردن قیمت‌ها از ضرر دو طرف جلوگیری می‌شود، زیرا در شرایط فعلی دو طرف متضرر هستند و تنها دلالان سود می‌برند.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی بیان کرد: زمان تصمیم گیری نهایی در این زمینه همچنان مشخص نیست، زیرا اتحادیه بنکداران را در جریان تصمیمات خود قرار نمی‌دهند.

آقا طاهر در خصوص توزیع شکر تنظیم بازاری گفت: توزیع شکر به این شکل شده که پس از تحویل در بسته‌های ۹۰۰ گرمی بسته بندی و به قیمت ۴ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.
منبع: میزان
برچسب ها: روغن ، روغن نباتی ، فیدوس ، قحطی ، شکر
Histats.com START (standard) Histats.com END