آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
رئیس شورای شهر اهواز گفت: جنگ تحمیلی به دلیل گسترش حاشیه نشینی و پروژه‌های ملی به دلیل پرداخت نکردن حق آلایندگی از عوامل اساسی مشکلات اهواز هستند.
به گزارش فیدوس: عبدالزهرا سنواتی ظهر امروز در نشست خبری خود عوامل اساسی مشکلات شهر را جنگ و پروژه‌های ملی دانست و اظهار کرد: جنگ تحمیلی باعث شد تا اهالی جنگ زده به اهواز مهاجرت و مناطق حاشیه نشین به وجود بیاید آید. همچنین پروژه‌های ملی مثل فعالیت‌های نفتی و صنعتی در اهواز آفت شهر شده‌اند که برخی از آنها از سال ۹۳ تاکنون حق آلایندگی خود را به شهرداری پرداخت نکرده‌اند.

سنواتی با بیان اینکه شرکت‌های نفت و گاز مارون و کارون بیشترین چاه‌ها را در اطراف اهواز دارند، تصریح کرد: مبلغ حق آلایندگی فعالیت‌های نفتی از سال ۹۳ تا ۹۷ بیش از پنج هزار میلیارد تومان و جریمه کرد آن بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: با شکایت شورای شهر اهواز، حق آلایندگی برای شهرداری در دادگاه بدوی و تجدید نظر قطعی شده و فقط نحوه پرداخت آن باید حل شود.

سنواتی در ادامه به چاله‌های موجود در شهر اهواز اشاره و بیان کرد: به تمامی شهرداری‌ها دستور داده شده تا برای رفع این چاله‌ها سریعاً با دستگاه‌های عامل ایجاد آنها مکاتبه شود.

رئیس شورای شهر اهواز به حاشیه نشینی شهر اشاره کرد و گفت: بیش از ۴۰۰ هزار نفر بدون زیرساخت در حاشیه‌های شهر اهواز زندگی می‌کنند که باعث مشکلات زیادی است.

سنواتی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص بودجه پلاتوهای تالار آفتاب توضیح داد: شورای شهر اهواز مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای ساخت این پلاتو ها به انجمن نمایش پرداخت کرده اما نظارت بر هزینه کرد این مورد بر عهده شورا نیست.

وی در ادامه به ناوگان حمل و نقل شهری اشاره کرد و گفت: برای توسعه ناوگان حمل و نقل اهواز، باید وزارت کشور و دولت، سهم خود به شهرداری اهواز پرداخت کنند تا بسیاری از مشکلات حل شود.

سنواتی، مشکل ساخت و تکمیل قطار شهری اهواز را فاینانس و تحریم‌ها دانست و تشریح کرد: برای قطار شهری کلانشهرهای دیگر دولت هزینه را تقبل کرد اما به اهواز اعلام شد از فاینانس استفاده کند اما به علت تحریم، دولت نتوانست اعتباراتی از خارج از کشور جذب کند.

رئیس شورای شهر اهواز در خصوص انتصابات شهرداری توضیح داد: شورا فقط نظر خود را می‌دهد و تحمیلی برای انتصابات بر شهردار نمی‌کند و نقش نظارتی را دارد.

سنواتی در پایان در خصوص ساخت مرکزهای تجاری بدون پارکینگ تصریح کرد: مصوباتی در دوره‌های گذشته مبنی بر ساخت و ساز مراکز تجاری بدون پارکینگ بوده که در این دوره لغو شده و هم اکنون هیچ گونه مجوزی برای ساخت وساز بدون پارکینگ داده نمی‌شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END