آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
استاندار خوزستان گفت : نقدینگی موردنیاز برای پرداخت خسارت های بلاعوض کشاورزی هفته گذشته تامین شده و بر همین اساس پرداخت این خسارتها به کشاورزان سیل زده از امروز آغاز شد.
به گزارش فیدوس: استاندار خوزستان گفت : نقدینگی موردنیاز برای پرداخت خسارت های بلاعوض کشاورزی هفته گذشته تامین شده و بر همین اساس پرداخت این خسارتها به کشاورزان سیل زده از امروز آغاز شد.

غلامرضا شریعتی روز شنبه  اظهار داشت: تسهیلات قرض الحسنه و نیز بلاعوض ساخت مسکن روستاییان سیل زده استان طی روزهای گذشته آغاز شده و تنها پرداختی باقی مانده پرداخت خسارت های کشاورزی بود.

وی یادآور شد: مبلغی که دولت برای پرداخت خسارت ها در استان درنظر گرفته ۹هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال است که ۴۶۰ میلیارد آن پیش از این تخصیص پیدا کرده بود و همزمان با تامین نقدینگی، کار پرداخت خسارت های کشاورزی از امروز در استان خوزستان آغاز شد.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه پرونده هایی که فرآیند تکمیل آنها به پایان رسیده باشد در اولویت پرداخت قرار دارند، گفت: برنامه ریزی ها و پیگیری های جدی صورت گرفت و امروز دولت به تعهدات خود در برابر مردم عمل کرده تا کشاورزان با امید به آینده به توانمندی اقتصادی کشور کمک کنند.

شریعتی یادآور شد: تمام ظرفیت ها برای انجام کشت تابستانه در استان به کار گرفته شده است و پرداخت این خسارت ها نیز به عنوان یک پشتوانه در این راستا آغاز شده است.

به گزارش ایرنا سیلاب فروردین امسال و سیل های آذر و بهمن ۱۳۹۷ خوزستان دست کم ۱۲۵ هزار میلیارد ریال به تاسیسات عمومی و زیربنایی، صنعتی، کشاورزی و مسکونی خسارت خوزستان وارد کرد و بر زندگی ۴۰۰ هزار نفر در ۲۱ شهرستان این استان تاثیر گذاشت.

گفتنی است، در سیل فروردین ماه خوزستان بیش از ۱۵۳ هزار میلیارد ریال میزان خسارت به مردم و بخش های زیربنایی خوزستان برآورد شده که بخش عمده ای از آن (بالغ بر ۷۷ هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال) مربوط به بخش کشاورزی است.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END