آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
رئیس مرکز انتقال خون شهرستان بهبهان گفت: زباله‌های این مرکز پس از انجام مراحل بهداشتی طبق استاندارد‌ها، توسط افراد آموزش دیده به پیمانکار دفع زباله‌های عفونی تحویل داده می‌شود.
به گزارش فیدوس: رئیس مرکز انتقال خون شهرستان بهبهان گفت: زباله‌های این مرکز پس از انجام مراحل بهداشتی طبق استاندارد‌ها، توسط افراد آموزش دیده به پیمانکار دفع زباله‌های عفونی تحویل داده می‌شود.
یکی از ساکنان پشت مرکز انتقال خون اظهار داشت: موضوع رهاسازی خون مورد اعتراض اهالی محل قرار گرفته و مکررا به مدیر اداره و دانشکده علوم پزشکی شهرستان ایراد شکایت شده است.
وی افزود: متاسفانه چندمین مرتبه است که با موضوع رهاسازی خون در روان‌آب محل روبرو هستیم که این موضوع ما را به‌شدت به دلیل موضوعات بهداشتی نگران کرده به طوری که موضوع مطروحه به وضوح در تصاویر ارسالی قابل مشاهده است. 
رئیس مرکز انتقال خون شهرستان بهبهان بیان کرد: در انتقال خون دفع زباله عفونی به طریق کاملا بهداشتی صورت میپذیرد به این صورت که ابتدا تمام مواردی که باید دفع شوند در کیسه زباله‌های مخصوص دفع زباله عفونی ریخته می‌شوند.
وی گفت: بعد از مراحل مذکور زباله توسط دستگاه اتوکلاو موجود در پایگاه کاملا غیر عفونی شده و در نهایت بر اساس قرارداد مابین انتقال خون و شرکت دفع زباله‌های عفونی طبق پروتکل‌های بهداشتی توسط آن شرکت با ماشین مخصوص و افراد آموزش دیده از پایگاه خارج و دفع بهداشتی آن انجام می‌گیرد.
آرام چالیک عنوان کرد: تصاویر ارسالی ممکن است ماحصل موارد آزمایشگاهی و رنگ‌دانه باشد و این اطمینان خاطر به ساکنان محل داد شده که به هیچ عنوان چنین عملی از سوی این مرکز صورت نگرفته است.
منبع: تسنیم
Histats.com START (standard) Histats.com END