آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
نام فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به شهدای پرواز ۶۵۵ تغییر یافت تا آرزوی پرویز پرستویی پس از ۱۱سال درباره تغییر نام این فرودگاه محقق شود.
به گزارش فیدوس: امروز ۱۲تیر و در سالگرد هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری ایران با ۲۹۰ مسافر و خدمه بوسیله ناو آمریکایی وینسنس بر فراز خلیج فارس، پرویز پرستویی با انتشار تصویری از خود کنار تابلوی فرودگاه بین المللی بندرعباس، در اینستاگرام نوشت:

«امروز ۱۲ تیرماه، سالروز شهادت دویست و نودنفر سرنشینان هواپیمای ایرباس است که سی و یک سال پیش توسط ناو وینسس که با چکاندن ماشه کاپیتان ویلراجرز به قعر دریای نیلگون خلیج فارس رفته و همگی به شهادت رسیدند که ۶۶ نفر ازآنان کودک بودند.

یازده سال پیش با حبیب احمد زاده به همراه عده کثیری از هنرمندان در محل وقوع حادثه مراسم سالگرد این عزیزان را برگزار کردیم و در آنجا بود که از مسئولین وقت تقاضاکردم که نام فرودگاه بندر عباس را بنام شهدای ایرباس تغییردهند که متاسفانه نتیجه ای نداد. امسال که شهردار و شورای شهر تهران نام کوچه‌ای را به نام زنده یاد استاد جمشید مشایخی کردند، باز بیاد شهدای ایرباس افتادم و با گذاشتن پستی از مسئولین دست اندرکار گله کردم.

چند روزی نگذشت که مدیر کل فرودگاه‌های کشور آقای مهندس امیر مکری تماس گرفتند و گفتند ما میخواهیم ایده شما را عملی کنیم، جلسه‌ای برگزار شد و در نتیجه با تلاش و پیگیری ایشان و دیگر مسئولان هواپیمایی کشوری انتخاب نهایی نام فرودگاه صورت پذیرفت.

امروز به همراه حبیب احمدزاده به بندر عباس آمدیم و با حضور دوستان فرودگاه بندر عباس از جمله آقای امانی ریاست فرودگاه در ساعت ۱۰ و ۲۲ دقیقه صبح درست زمانی که این هواپیمای ایرباس مورد تهاجم ناو وینسس قرار گرفته بود از نام جدید فرودگاه رونمایی کردیم ((فرودگاه بین المللی شهدای پرواز ۶۵۵ بندر عباس))، سپاس از همه عزیزانی که در این حرکت مهم سهیم بودند. روح همه شهدای پرواز ۶۵۵ شاد و یادشان گرامی باد.»
Histats.com START (standard) Histats.com END