آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۳۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
روابط عمومی برنامه «سلام صبح بخیر» طی تماس با وب سایت «برترین‌ها»، حواشی مطرح شده در خصوص مسیریابی کشتی سالینا در برنامه امروز و محکوم کردن این برنامه به افشای مسائل محرمانه را تکذیب کرد.
به گزارش فیدوس: روابط عمومی برنامه «سلام صبح بخیر» طی تماس با وب‌سایت «برترین‌ها»، حواشی مطرح شده در خصوص مسیریابی کشتی سالینا در برنامه امروز و محکوم کردن این برنامه به افشای مسائل محرمانه را تکذیب کرد.

بنا بر این گزارش در جوابیه برنامه «سلام صبح بخیر» آمده است:

علی رغم جو رسانه ای مبنی بر مشکوک بودن اقدام برنامه «سلام صبح بخیر» در خصوص اعلام مسیر دور شدن تحریم نفتی کشتی سالینا، اطلاعات مطرح شده در برنامه امروز هفته قبل در قالب گزارشی با تصاویر ماهواره ای در نشریه بین المللی فایننشیال تایمز همراه با عکس و جزییات کامل تر منتشر شده است.

بنابراین فرضیه افشای اسرار مملکتی و نقض محرمانه بودن این رویداد، به کلی مردود است و قبلا این اطلاعات به صورت گسترده و با زبان انگلیسی رسانه‌ای شده است.

بنابر این اگر قرار بر ردیابی کشتی از سوی آمریکایی ها باشد، این امر باید هفته قبل صورت گرفته باشد و نیازی به یادآوری کردن برنامه «سلام صبح بخیر» با زبان فارسی به طرف آمریکایی نیست.

چین نیز صراحتا اعلام کرده تحریم‌ها را قبول ندارد و مقام معظم رهبری نیز در این خصوص فرموده‌اند: "همه بدانند ما در زمینه مسائل و مشکلات اقتصادی بن بست نداریم و می توانیم پیش برویم."

مقتضی است طبق ماده 23 قانون مطبوعات، این جوابیه جهت تنویر افکار عمومی در رسانه مبدا و دیگر رسانه‌هایی که به این شایعه دامن زدند منتشر شود.
منبع: برترین ها
Histats.com START (standard) Histats.com END