آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از کاهش ۱۷ درصدی نزاع و درگیری طی سه ماهه نخست امسال در آبادان خبر داد.
به گزارش فیدوس: فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از کاهش ۱۷ درصدی نزاع و درگیری طی سه ماهه نخست امسال در آبادان خبر داد.

سرهنگ سید محسن نقی زاده اظهار کرد: درگیری و نزاع، از آن دسته آسیب‌های اجتماعی به شمار می رود که با ایجاد اختلال در مناسبات، فضایی آکنده از کینه و دشمنی را در میان افراد به وجود می‌آورد و جامعه را از نظر مادی و معنوی با مخاطراتی روبرو می‌سازد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر این پدیده همه روزه به شکل های مختلفی در آمارها دیده می شود، گفت: خوشبختانه با توجه به آمار ثبت پرونده های نزاع و درگیری در کلانتری ها و همچنین تعداد تماس های ورودی به پلیس ۱۱۰ در سه ماه نخست سال جاری، میزان درگیری و نزاع در آبادان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۷ درصد کاهش را نشان می دهد.

وی افزود: کاهش نزاع و درگیری در پی افزایش مشارکت عمومی مردم به منظور ارتقاء امنیت صورت گرفت که می توان آن را گامی مثبت برای بالا رفتن آستانه صبر و تحمل افراد به ویژه خانواده ها و قشر جوان دانست.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از عدم اعتماد به قانون، فقر عاطفی، ناکامی، حسادت، مشکلات اقتصادی، فقدان آموزش، کم سوادی، اختلافات خانوادگی، قومی و قبیله ای و خودنمایی به عنوان دلایل اصلی بروز نزاع و درگیری در میان افراد نام برد و تصریح کرد: ترویج آموزه های انسان ساز قرآن، استفاده از ظرفیت رسانه ها، تقویت آموزش، رفع بیکاری، ثبات اقتصادی، رشد سواد و فرهنگ کتابخوانی از جمله عوامل برای ریشه کن کردن خشونت در جامعه هستند.

وی ابراز امیدواری کرد تا این موضوع در طی جریان اجتماعی شدن افراد در دستور کار نهادهای آموزشی قرار گیرد و از حساسیت بیشتر سیاست گزاران برخوردار شود تا ضمن ارتقاء سلامت روانی جامعه بتوان از عوارض جبران ناپذیر آن پیشگیری کرد.

سرهنگ تقی زاده با قدردانی از مشارکت عمومی شهروندان در راستای ارتقاء امنیت و قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با هنجارشکنان، یادآور شد: راه اندازی دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی با استفاده از روانشاسان مجرب به منظور حل و فصل نزاع های خانوادگی و فردی در کلانتری ها و همچنین حضور کارشناسان در مدارس و آموزش چهره به چهره به دانش آموزان، افزایش واحدهای گشتی در تفرج گاه ها و مناطق آلوده و برخورد قاطع پلیس با اخلال گران از جمله اقدامات مثبت این فرماندهی برای کاهش نزاع و درگیری در این شهرستان بوده است.
منبع: مهر
برچسب ها: نزاع ، آبادان ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END