آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
اتحادیه اروپا با انتشار خبری در وبسایت خود اعلام کرد که تحریم‌ها علیه روسیه را به مدت ۶ ماه دیگر تمدید کرده است.
به گزارش فیدوس: اتحادیه اروپا با انتشار خبری در وبسایت خود اعلام کرد که تحریم‌ها علیه روسیه را به مدت ۶ ماه دیگر تمدید کرده است.

اتحادیه اروپا در وبسایت خود اعلام کرد: روز ۲۷ ژوئن (۶ تیرماه) شورای اروپا تحریم‌های اقتصادی که بخش‌های خاصی از اقتصاد روسیه را هدف قرار می‌دهند را تا روز ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن ماه) تمدید کرد.
بر اساس گزارش اتحادیه اروپا، این تصمیم در پی گزارش به روز شده «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان و «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه درباره وضعیت اجرای پیمان مینسک که باقی ماندن تحریم‌ها نیز به آن مرتبط است، اتخاذ شد.
این گزارش روز‌های ۲۰ و ۲۱ ژوئن (۳۰ و ۳۱ خردادماه) طی نشستی به شورای اروپا ارائه شده است.
در پی این نشست، اتحادیه اروپا خواستار از سرگیری فوری تلاش‌ها برای مذاکره با نگاهی به اجرای توافق مینسک و برای تدابیری که هدف آن‌ها بازسازی اعتماد میان طرفین است را خواستار شد.
افزایش تنش‌ها و تحریم‌ها میان اتحادیه اروپا و روسیه به دلیل درگیری‌های مسلحانه در شرق اکراین از سال ۲۰۱۴ شدت یافت.
سال ۲۰۱۴ و در پی برگزاری همه‌پرسی جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه در شبه‌جزیره کریمه، آمریکا و اتحادیه اروپا مسکو را متهم به تشدید تنش در شرق اوکراین کرده و تحریم‌هایی علیه روسیه اعمال کردند.
با این وجود طی روزهای گذشته شورای اروپا در پی نشست چند ساعته خود رأی به احیای حق رأی مسکو در این شورا داد. 
از سال ۲۰۱۴ و به دلیل تنش میان مسکو و اتحادیه اروپا بر سر شبه‌جزیره «کریمه»، حق رأی روسیه در شورای اروپا به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده بود.
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END