آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
سناتور آمریکایی و نامزد ریاست جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از عملکرد ترامپ در عرصه سیاست خارجی گفت که او کل جهان را به یک مکان خطرناکتر تبدیل کرد.
به گزارش فیدوس: الیزابت وارن سناتور ارشد دموکرات که در نظرسنجی‌های عمومی پیشرفت خوبی را در بین نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا داشته است، سیاست‌ها و رویکرد دونالد ترامپ در قبال ایران را به باد انتقاد گرفته است.

وی در این باره گفت: ترامپ بحرانی را به وجود آورده که کشورمان را در آستانه جنگ قرار داده است. اقدامات او موجب امن تر شدن ما نشده است. او ایالات متحده را در خطر بیشتری قرار داده است. او خاورمیانه را خطرناک تر کرده است. او کل جهان را به یک مکان خطرناکتر تبدیل کرد.

به گزارش رویترز، این سناتور دموکرات در ادامه از ایالات متحده خواست تا با همکاری متحدانش به دنبال یک راهکار دیپلماتیک باشد.

وی تاکید کرد: سیاست خارجی از طریق توئیت کردن هیچ گونه کارایی برای ما نخواهد داشت.

با وجود اینکه بیش از یک سال از خروج دولت آمریکا از برجام می‌گذرد، به نظر می‌رسد ترامپ و دیگر مقامات کاخ سفید هنوز نمی‌دانند که به چه دلیل از برجام خارج شده‌اند و دقیقاً از ایران چه می‌خواهند.

البته در این میان نباید از نحوه برخورد ایران با تصمیمات شتابزده دولتمردان آمریکایی نیز غافل شد. ظاهراً مقامات آمریکایی گمان می‌کرده‌اند که با اتخاذ سیاست‌هایی ساده، نسنجیده و قابل‌پیش‌بینی می‌توانند همان‌طور که کره شمالی را به پای میز مذاکره آوردند، ایران را نیز وادار به مذاکره کنند؛ گمانی که در گذر زمان مشخص شده که خیال خامی بیش نبوده است.

در واقع مواضع محکم ایران در برابر تحریم‌ها، تهدیدها و حتی وعده‌های آمریکایی‌ها باعث سردرگمی بیشتر آنها شده است و این سردرگمی را در اظهارات شخص دونالد ترامپ به‌وضوح می‌توان مشاهده کرد.
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END