آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
هکرهایی که گفته می‌شود از اتباع ترکیه بوده‌اند با هک سایت روزنامه مصری «الأهرام»، تصاویری از «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق مصر که هفته گذشته درگذشت، را روی صفحه اول این سایت منتشر کردند.
به گزارش فیدوس: هکرهایی که گفته می‌شود از اتباع ترکیه بوده‌اند با هک سایت روزنامه مصری «الأهرام»، تصاویری از «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق مصر که هفته گذشته درگذشت، را روی صفحه اول این سایت منتشر کردند.


در تصاویری که فعالان در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند، تصویر مرسی که زیر آن آیه قرآنی «لاتحسبن الله غافلا عمل یعمل الظالمون» نوشته شده، مشاهده می‌شود.
«محمد مرسی عیسی العیاط» رئیس‌جمهور سابق مصر و مشهور به محمد مُرسی دوشنبه گذشته هنگام جلسه محاکمه‌اش فوت کرد.

تلویزیون دولتی مصر ضمن اعلام خبر فوت مُرسی ۶۸ ساله گفت که رئیس‌جمهور سابق هنگام جلسه محاکمه‌اش در خصوص پرونده جاسوسی، بیهوش شد و پس از آن فوت کرد.

دادستانی کل مصر علت مرگ مرسی را سکته قلبی اعلام کرده است.

با این حال برخی منابع خبری عدم رسیدگی سریع به محمد مرسی بعد از بیهوش شدن در دادگاه و همچنین عدم رسیدگی به وضعیت سلامتی وی در زندان را از عوامل مرگ وی برشمرده اند. روزنامه ایندیپندنت گزارش داده است که مرسی بیش از 20 دقیقه روی زمین افتاده بود و هیچ کس به سراغ وی نرفته بود. 

برخی معتقدند که این اقدامات عمدی بوده و دولت مصر را مسئول مستقیم مرگ وی می‌دانند.

مُرسی، آگوست 1951 میلادی در روستای العدوه در استان الشرقیه به دنیا آمد. او پنجمین رئیس‌جمهور مصر و اولین رئیس جمهور پس از انقلاب ۲۵ ژانویه 2011 و اولین رئیس جمهور منتخب تاریخ مصر لقب گرفت.

وی پیش از ریاست جمهوری، عضو دفتر ارشاد جماعت اخوان المسلمین بود و ریاست حزب آزادی و عدالت را پس از تاسیس آن برعهده گرفت. در کارنامه فعالیت‌های سیاسی وی، حضور در پارلمان مصر موسوم به مجلس الشعب طی سال های 2000 تا 2005 میلادی به چشم می‌خورد.

محمد مرسی در سال 2013 و در اقدامی که طرفدارانش آن را کودتا می‌خوانند، توسط عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور کنونی مصر برکنار و روانه زندان شده بود.
برچسب ها: مرسی ، هکر ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END