آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۴۴۴
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
علی خالق معتقد است جهان نقاشی‌هایش آغشته به زخم است و در واقع انسان، حاصل دردهایی است که در زیست خود تجربه می‌کند.
به گزارش فیدوس: علی خالق هنرمند نقاش درباره برگزاری نمایشگاه «خشم و هیاهو» که جمعه ۳۱ خرداد در گالری ثالث آغاز می‌شود، به خبرنگار مهر گفت: این هفتمین نمایشگاه انفرادی من است که در آن، جهان نقاشی‌هایم آغشته به زخم است. در واقع انسان حاصل دردهایی است که در زیست خود تجربه می‌کند و در مواجهه با درد و زخم‌هایی که بر او وارد می‌شود، همیشه احساس خطر دارد.

وی یادآور شد: این احساس خطر همچون نوار زردی، گاه بر دور تنش پیچیده می‌شود و دست و پایش را می‌بندد و گاه انسان خود خطر را انتخاب می‌کند، چراکه انسان دشواری وظیفه است.
خالق درباره نامگذاری نمایشگاه نیز بیان کرد: شاید هم دلایلی که ذکر کردم، سبب شد به جمله ویلیام کاتبرت فاکنر «نماد هرچه باشد، هلال، صلیب و یا هرچیز دیگر، یادآور وظیفه او در برابر انسان هاست» در خشم و هیاهو من را مجاب کرد که نام نمایشگاه را «خشم و هیاهو» انتخاب کنم.

علی خالق پیش از این، شش نمایشگاه انفرادی برگزار کرده است و سابقه حضور در بیش از ۷۰ نمایشگاه گروهی بین المللی را در کارنامه هنری اش دارد.

نمایشگاه نقاشی «خشم و هیاهو» ۳۱ خرداد افتتاح می‌شود و تا ۵ تیرماه در گالری ثالث به نشانی خیابان کریم خان زند، بین ایرانشهر و ماهشر شماره ١٤٨ برپاست و همه روزه از ساعت ١٣ تا ٢١ میزبان هنرمندان و علاقه مندان به هنر است.
Histats.com START (standard) Histats.com END