آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۴۱۷
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال که پس از کش و قوس های فراوان جانشین پیرمرد آلمانی آبی پوشان شد، عصر پنجشنبه در نخستین نشست خبری خود حضور یافت و به تشریح برنامه هایش برای این تیم پرداخت.
به گزارش فیدوس: آندره‌آ استراماچونی که برای حضور در استقلال بررسی‌های زیادی صورت داده بود بالاخره پذیرفت که با قراردادی دو ساله هدایت تیم پرطرفدار تهرانی را برعهده بگیرد. وی روز چهارشنبه وارد تهران شد و از ساعت ۱۸ امروز پنجشنبه در نخستین نشست خبری شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس مرکز ملی فوتبال پاسخ داد.

بسیاری از چهره‌های مطرح و خوشنام پیشکسوتان باشگاه استقلال نیز در محل این نشست حضور داشتند. پرویز مظلومی، محمد نوری، مهدی کشاورز، دکتر امین نوروزی، بهتاش فریبا و… از جمله این مهمانان ویژه بودند.حضور پیشکسوتان استقلال در معارفه استراماچونی

مهمان نوازی ایرانی‌ها را تجربه کردم

استراماچونی در ابتدای این نشست گفت: تشکر می‌کنم از استقبال گرم ایرانی‌ها. شنیده بودم که ایرانی‌ها مهربان و مهمان‌نواز هستند اما دیروز این موضوع را تجربه کردم. خوشحالم که در اینجا هستم. یک مسئولیت مهم در استقلال دارم و امیدوارم بتوانم در این راه موفق باشم.

دلیل انتخاب ایران

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از سفیر ایتالیا تشکر می‌کنم که به اینجا آمدند. یکی از دلایلی که ایران را انتخاب کردم رابطه خوبی بود که با سفیر ایتالیا در ایران داشتم. بر اساس یافته‌هایی که داشتم ایران را انتخاب کردم. می دانم که این انتخاب و سختی‌هایی که خواهم کشید آسان نخواهد بود.

همه می‌خواهند فوتبال ایتالیا را در استقلال پیاده کنم

سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال گفت: می دانم که هواداران و اعضای هیأت مدیره استقلال از من می‌خواهند که استایل فوتبال ایتالیا را در اینجا اجرا کنم. تشکر آخر من از مسئولان باشگاه استقلال است که از من حمایت کردند تا این پیشنهاد را قبول کنم.

هیچ مربی قول قهرمانی نمی‌دهد

نخستین سوال از سرمربی جدید استقلال در مورد قول قهرمانی دادن و انتظاری است که هواداران از وی خواهند داشت. «آیا قول قهرمانی می دهید»؟ استراماچونی در واکنش به این سوال گفت: من می دانم که استقلال ۶ سال است قهرمان نشده. کار دشواری خواهیم داشت. استقلال فصل قبل سوم شد. چند بازیکن خارجی رفتند و ما کار دشواری خواهیم داشت. قول قهرمانی نمی‌دهم اما قول می‌دهم تلاش زیادی کنم تا سطح کیفی استقلال را بالا ببرم. بازیکنان نقش مهمی دارند. قول بهتر شدن و تلاش مضاعف را می‌دهم اما این را می‌دانید که هیچ سرمربی قول قهرمانی نمی‌دهد.دستیاران ایرانی را چگونه انتخاب کردید؟

وی در مورد شناختی که از ایران قبل از حضورش داشته است و انتخاب دستیارانش در کادر فنی نیز گفت: وقتی آقای خطیر با من تماس گرفت هیچ اطلاعاتی از فوتبال ایران نداشتم اما از آن زمان به بعد این کار را شروع کردم و با افرادی که در باشگاه هستند به این شناخت خواهم رسید. از باشگاه خواستم که یک مربی گلرها، یک مربی فنی و یک آنالیزور به من بدهد. سه دستیار حرفه ای هم با خودم آوردم.

رحمان رضایی در کادر من نیست

سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال استقلال در مورد حضور رحمان رضایی در کادر فنی تیمش نیز گفت: در مورد رحمان رضایی باید بگویم که تجربه بازی در ایتالیا را دارد. با او صحبت کردم و از تجربیاتش استفاده کردم. الان به طور رسمی در کادر ما نیست اما امیدوارم در آینده بتوانیم از او استفاده کنیم.

با شفر مشورت نکردم

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای رسیدن به شناخت بیشتر فوتبال ایران و استقلال با شفر مشورت کرده است، گفت: خیر. من در این مورد با آقای شفر صحبت نکردم. ایشان مربی بزرگی هستند اما صحبتی در این مورد با ایشان نداشتم.

بعد از شناخت از بازیکنان سبک بازی را انتخاب می‌کنیم

او افزود: باید به این نکته توجه داشت که همانطور که حمله مهم است، دفاع هم مهم است. در تیم‌های دیگری که بودم تهاجمی بازی می‌کردم ولی ما باید شناخت پیدا کنیم از بازیکنان و سپس سبک بازی تیم را برگزینیم.مدیر ورزشی ایجاد خواهید کرد؟

استراماچونی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد سمت مدیر ورزشی را در استقلال ایجاد کند، گفت: من مربی هستم و توجهم به مسائل داخل زمین است به همین دلیل نظری ندارم. این سوالی است که باشگاه باید پاسخ دهد.

بازیکن ایتالیایی برای استقلال می‌آورید؟

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است شما یک بازیکن ایتالیایی برای استقلال بیاورید، گفت: در مورد بازیکنان داخلی یکسری ویدئو دیدم. مهم این است که باید با آنها تمرین کنم چون با فیلم متفاوت است. بازیکن خارجی خواهیم آورد اما گوشزد می‌کنم که بازیکنان ارزان نیستند.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END