آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
«ناتالی توچی» ( Nathalie Tocci) مشاور «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز سه‌شنبه در مصاحبه با برنامه امروز بی‌بی‌سی اذعان کرد: آمریکا مقصر شدت گرفتن تنش‌ها در منطقه است.
به گزارش فیدوس: «ناتالی توچی» ( Nathalie Tocci) مشاور «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز سه‌شنبه در مصاحبه با برنامه امروز بی‌بی‌سی اذعان کرد: آمریکا مقصر شدت گرفتن تنش‌ها در منطقه است.

مشاور مسئول سیاست خارجی اتحادیه در خصوص تنش آفرینی های اخیر آمریکا گفت: این مسئله به یک دلیل که تاکنون مورد اشاره قرار نگرفته روی داده و آن هم این واقعیت است که آمریکا برنامه جامع اقدام مشترک یا توافق هسته‌ای ایران (برجام) را نقض کرده است.

وی خطاب به آمریکائی ها تأکید کرد: شما به تعهدات خود در این توافق عمل نکردید.

«ناتالی توچی» درباره حادثه نفت کش ها در دریای عمان نیز اضافه کرد: هنوز در واقع هیچ مدرک مستند و معتبری درباره آنچه که دقیقاً اتفاق افتاد و چه کسی این کار را انجام داد، نداریم. ببینید، وقتی یکی از طرف ها تنش ها را افزایش دهد- که در اینجا منظور از این طرف ایالات متحده است- کاملاً عقلانی است که طرف مقابل دست به اقدامات تلافی جویانه بزند- البته من نمی‌خواهم این اتفاق را به نوعی توجیه کنم یا از آن حمایت کنم.
Histats.com START (standard) Histats.com END