آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
پلیس تایلند یک مرد ایتالیایی و همسرش را که سال‌ها با جعل هویت جورج کلونی، بازیگر سرشناس آمریکایی، کسب و کار اینترنتی در زمینه لباس ومد به راه انداخته بود، دستگیر کرده است.
به گزارش فیدوس: پلیس تایلند یک مرد ایتالیایی و همسرش را که سال‌ها با جعل هویت جورج کلونی، بازیگر سرشناس آمریکایی، کسب و کار اینترنتی در زمینه لباس ومد به راه انداخته بود، دستگیر کرده است.

به گزارش یورونیوز، فرانچسکو گالدلی ۵۸ ساله و وانیا گوفی ۴۵ ساله که از سال ۲۰۱۳ میلادی در لیست قرمز مظنونان اینترپل قرار داشتند، روز شنبه ۲۵ خردادماه (۱۵ ژوئن) در خانه‌ای در حومه پاتایا دستگیر شدند. عملیات دستگیری این زوج با همکاری پلیس تایلند و ایتالیا برنامه‌ریزی و اجرا شد.


به این زوج لقب «بانی و کلاید»، زوج تبهکار آمریکایی که در دهه ۳۰ میلادی به سبب درگیری‌های متعددشان با پلیس و همچنین انعکاس ماجراجویی‌های قضایی آنها در روزنامه‌ها مشهور شدند، اطلاق شده است.

بخش پیشگیری از جرایم پلیس تایلند در بیانیه‌ای گفت که آقای گالدلی در جریان بازجویی خود اقرار کرده است که با جعل هویت جرج کلونی افراد را فریب داده و متقاعد کرده با ارسال وجه نقد برای راه‌اندازی یک فروشگاه لباس به وی کمک کنند.

جرج کلونی از این زوج شکایت کرده بود و در سال ۲۰۱۰ با حضور در دادگاهی در ایتالیا علیه آن‌ها شهادت داده و گفته بود که این زوج برای کسب و کار خود در حوزه مد و لباس نام و امضای او را جعل کرده‌اند.

دستگیری جرج کلونی جعلی در تایلند!

این زوج همچنین به چندین مورد کلاهبرداری و جعل در ایتالیایی متهم شده بودند. این دو در همان سال برای اینکه بازداشت نشوند از ایتالیا گریختند و زندگی جدید خود را در تایلند پایه‌ریزی کردند.

آن دو در تایلند هم کارهای خلاف خود را ادامه دادند. به‌طور مثال ساعت‌های تقلبی مارک رولکس را به‌صورت آنلاین می‌فروختند یا تصاویر اجناس گرانقیمت را تبلیغ می‌کردند اما جای آن بسته‌های کوچک نمک را پست می‌کردند.

آن‌دو برخی کالاها را با عکس و امضای جرج کلونی تبلیغ می‌کردند و می‌گفتند که این هنرپیشه کیفیت کار آن‌ها را تایید کرده است.

پاتایا شهری توریستی در تایلند است که در صد کیلومتری بانکوک، پایتخت این کشور قرار گرفته است. این شهر به محل اختفاء اعضای مافیا و خلافکاران نیز شهره است.
برچسب ها: جرج کلونی ، تایلند ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END