آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
نمایش تازه رضا ثروتی پس از مشکلاتی در حوزه دکور، بار دیگر روی صحنه تالار وحدت رفت.
به گزارش فیدوس:در حالی که نمایش «جنایات و مکافات» قرار بود هفته گذشته روی صحنه رود به دلایلی که روابط عمومی گروه«همسان‌سازی دکور نمایش» اعلام کرده است، موفق به اجرا نمی‌شود. این در حالی بود که پیش از آغاز نمایش پانته‌آ پناهی‌ها با جدا شدن از گروه جای خود را به پانته‌آ بهرام می‌دهد.
حال با برطرف شدن مشکلات این نمایش، شب گذشته در نهایت «جنایات و مکافات»رضا ثروتی به تهیه‌کنندگی ماهان حیدری روی صحنه رفت و هم‌اکنون طبق اطلاعات سامانه بلیت‌فروشی، امکان خرید بلیت‌های هفته جاری برای مخاطبان مهیاست.

روابط عمومی گروه در اطلاعیه‌ای اعالم کرده بود «نمایش با مشکل همسان‌سازی دکور با ماشینری تالار مواجه گردید و به درخواست کارگردان و گروه نمایشی، تا برطرف شدن کامل مشکلات فنی پیش آمده و با موافقت مدیر عامل بنیاد رودکی، اجراها متوقف گردید،  لذا براساس اخبار واصله ، مشکلات فنی به طور کامل برطرف شده و اجراهای این نمایش از امروز بیست و ششم خرداد ماه نود و هشت از سر گرفته خواهد شد.»

نمایش «جنایات و مکافات» بر اساس رمان جنایت و مکافات فئودور داستایوفسکی، جدیدترین اثر رضا ثروتی به عنوان نویسنده، طراح و کارگردان است که در آن بابک حمیدیان، آتیلا پسیانی، طناز طباطبایی، مهدی سلطانی، مینا ساداتی، پیام دهکردی، پانته‌آ بهرام، اصغر پیران و بهناز جعفری به ایفای نقش می‌پردازند.

«جنایات و مکافات» داستان راسکولنیکف دانشجویی است که ناخواسته مرتکب قتلی شده و از آن پس دچار اختلالات روانی گشته. او درنهایت خود را تسلیم پلیس می‌کند.

این نخستین تجربه رضا ثروتی در تالار وحدت است.
منبع: تسنیم
Histats.com START (standard) Histats.com END