آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
فرمانده انتظامی خرمشهر از نبود مراکز و اعتبارات برای نگهداری معتادان به عنوان مانعی برای جمع آوری این قبیل افراد یاد کرد.
به گزارش فیدوس: فرمانده انتظامی خرمشهر از نبود مراکز و اعتبارات برای نگهداری معتادان به عنوان مانعی برای جمع آوری این قبیل افراد یاد کرد.

همت علی ترکارانی عصر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی هفته مبارزه با مواد مخدر خرمشهر اظهار کرد: برخورد با پدیده مواد مخدر تنها در هفته مبارزه با مواد مخدر بی‌تأثیر است و این امر نیاز به یک اقدام عملی مستمر دارد.

وی به موضوع جمع‌آوری معتادان در خرمشهر نیز اشاره کرد و گفت: جمع‌آوری معتادان جز وظایف نیروی انتظامی نیست بلکه ناجا اعلام آمادگی کرده تا در کنار هر نهاد و سازمانی که قصد برخورد با معتادان متجاهر را دارد، قرار بگیرد.

ترکارانی از کاهش ۲۰ درصد جرائم و سرقت‌های خرد در خرمشهر در پی اجرای طرح جمع‌آوری معتادان در ابتدای امسال خبر داد و گفت: ایام عید طرحی برای جمع‌آوری معتادان متجاهر اعلام‌شده بود که در قالب آن جمع‌آوری ۲۰ نفر معتاد که هزینه نگهداری آنها از طریق استانداری تأمین‌شده بود انجام گرفت که به کاهش ۲۰ درصد جرائم و سرقت‌های خرد انجامید.

وی، نبود محل برای نگهداری معتادان و عدم تخصیص اعتبار به این منظور را مانعی بر سر راه جمع‌آوری معتادان متجاهر دانست و بیان کرد: جمع‌آوری معتادان در خرمشهر به دلیل نبود محل نگهداری و تخصیص نیافتن اعتبارات برای نگهداری معتادان بی‌نتیجه است و اقدام نیروی انتظامی تا زمانی که محلی برای نگهداری این افراد وجود نداشته باشد اقدامی بی‌فایده محسوب می‌شود.

فرمانده انتظامی خرمشهر بابیان اینکه سن مصرف مواد مخدر به زیر ۱۷ سال کاهش‌یافته است، بر لزوم ورود جامعه فرهنگی و دانشگاهی در این رابطه تأکید کرد و افزود: پدیده مصرف مواد مخدر پدیده گمراه‌کننده‌ای است و داشتن جامعه سالم و عاری از اعتیاد اقدامی جهادی را می‌طلبد.

وی همچنین تأسیس موسسه‌ای برای حمایت از معتادان بهبودیافته را به‌عنوان یک راهکار امتحان شده در دیگر کشورهای برای مقابله با اعتیاد، پیشنهاد کرد و گفت: باید موسسه‌ای در خرمشهر وجود داشته باشد تا قبل، حین و بعد از ترک اعتیاد بر مصرف‌کننده و توزیع‌کننده نظارت داشته باشد و آنها را کنترل کند.

ترکارانی افزود: در کشورهای همچون کویت معتادان بعد از بهبود به مؤسسات این‌چنینی سپرده می‌شوند تا از طریق مهارت‌آموزی و به‌کارگیری در مشاغل مختلف مانع بازگشت آنها به سمت مصرف مواد مخدر شوند.
Histats.com START (standard) Histats.com END