آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
انتخابات کمیسیون امنیت به تعویق افتاد
انتخابات هیات رئیسه کمیسیون های باقیمانده مجلس امروز برگزار شد. انتخاباتی که با چند شوک همراه بود. عارف کاندیدا نشد و حضرتی توانست جای پورابراهیمی در کمیسیون اقتصادی را بگیرد.
به گزارش فیدوس: عارف وارد انتخابات هیات رئیسه کمیسیون آموزش نشد و الیاس حضرتی یک صندلی مهم در کمیسیون اقتصادی را تصاحب کرد.

 انتخابات هیات رئیسه کمیسیون های باقیمانده مجلس امروز برگزار شد. انتخاباتی که با چند شوک همراه بود. عارف کاندیدا نشد و حضرتی توانست جای پورابراهیمی در کمیسیون اقتصادی را بگیرد.

عارف نیامد، زاهدی رئیس شد
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس امروز انتخابات هیئت رئیسه خود را برگزار کرد که در این انتخابات محمد مهدی زاهدی و فاطمه سعیدی کاندیدای ریاست شدند که زاهدی ۱۲ و سعیدی ۹ رأی کسب کرد و در نهایت زاهدی رئیس کمیسیون شد.

سال گذشته محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش شد که در سال چهارم مجلس برای ریاست کمیسیون کاندیدا نشد.

صندلی مهم ریاست کمیسیون اقتصادی به یک اصلاحط لب رسید
اما اتفاق جالبتر در کمیسیون اقتصادی مجلس رقم خورد. جایی که الیاس حضرتی عضو فراکسیون امید توانست جای پورابراهیمی در ریاست این کمیسیون را بگیرد و یک کرسی مهم را تقدیم اصلاح طلبان مجلس کند.

نوبخت صندلی ریاست را شهریاری پس گرفت
دومین کرسی مهمی که امروز به اصلاح طلبان مجلس رسید ریاست کمیسیون بهداشت و درمان بود. 

کمیسیون بهداشت و درمان امروز انتخابات هیئت رئیسه خود را برای آخرین سال کاری مجلس دهم برگزار کرد. علی نوبخت و حسینعلی شهریاری کاندیدای ریاست بودند که نوبخت ۱۴ رأی و شهریاری ۸ رأی را به دست آورد و در نهایت نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت شد.

محمد حسین قربانی و مرتضی خاتمی به عنوان نواب رئیس، اکبر ترکی به عنوان سخنگو، منوچهر جمالی و احمد حمزه نیز به عنوان دبیران کمیسیون انتخاب شدند.

انتخابات هئیت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس برگزار نشد
اما پرحاشیه ترین انتخابات کمیسیون ها مربوط به امنیت ملی بود که بازهم به تعویق افتاد.

بنا به اخبار منتشر شده با توجه به عدم حضور تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی، جلسه کمیسیون به حد نصاب برای رأی گیری نرسید؛ لذا جلسه امروز و انتخابات برگزار نشد و رأی گیری به زمان دیگری موکل شد.

احتمال دارد کمیسیون روز سه‌شنبه برای انتخابات هیئت رئیسه جلسه‌ای را برگزار کند ولی هنوز قطعی نیست.

صبح امروز مصطفی کواکبیان به نفع حشمت الله فلاحت پیشه برای ریاست کمیسیون امنیت ملی انصراف داد و تا این لحظه کاندیدای ریاست کمیسیون امنیت ملی در سال چهارم مجلس دهم فلاحت پیشه، ذوالنور و بروجردی هستند.
منبع: نامه نیوز

Histats.com START (standard) Histats.com END